W Kazimierzu Górniczym stacjonować zaczął zespół pogotowia ratunkowego. „Zapewni to szybsze dotarcie do pacjentów w kilku dzielnicach Sosnowca”

Jak poinformowało SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, uruchomione zostało nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego S02 216 w dzielnicy Kazimierz Górniczy. Zmiana obowiązuje od poniedziałku.

Facebook/ SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
Pogotowie w Sosnowcu

Do tej pory wszystkie zespoły ratownictwa medycznego w Sosnowcu stacjonowały w jednym miejscu – przy ulicy 3 Maja 33. Teraz to się zmieniło. 31.10.2022r. uruchomione zostało nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego S02 216 w Kazimierzu Górniczym w Sosnowcu.

Zmiana miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego zapewni szybsze dotarcie do pacjentów w dzielnicach Sosnowca takich jak: Kazimierz Górniczy, Juliusz, Ostrowy Górnicze, Maczki oraz Dąbrowy Górniczej – Strzemieszyc – podkreślają ratownicy.

Przypomnijmy, że w 2024 roku ma w Sosnowcu działać nowa siedziba pogotowia ratunkowego. Powstanie przy 60-arowej działce na ulicy Janowskiego. Inwestycja kosztować będzie ponad 25 milionów złotych.

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby pogotowia w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu powstanie nowa siedziba pogotowia. Podpisano umowę. Inwestycja jest warta ponad 25 mln złotych

Autor: Aleksandra Szlęzak

29/09/2022