Pogotowie po przenosinach zespołu ratunkowego do Kazimierza Górniczego: 870 interwencji w trzy miesiące

Niemal 900 interwencji w trzy miesiące. SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu podsumowało okres działalności zespołu ratownictwa medycznego od czasu przenosin do dzielnicy Kazimierz Górniczy.

Fot. Facebook/ SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
Od jesieni 2022 pogotowie stacjonuje w Kazimierzu Górniczym

Przypomnijmy, że 31 października 2022 roku SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu uruchomiło nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego w Kazimierzu Górniczym. Jak się okazuje, była to bardzo dobra decyzja.

Zmiana miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego zapewniła szybsze dotarcie do pacjentów w dzielnicach Sosnowca takich jak: Kazimierz Górniczy, Juliusz, Ostrowy Górnicze, Maczki oraz Dąbrowy Górniczej-Strzemieszyc – podkreślają w pogotowiu.

Od 1 listopada 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku stacjonujący w Kazimierzu Górniczym zespół interweniował w sumie 870 razy, w tym 48 razy do pacjentów poniżej 18 roku życia. W 446 przypadkach interwencja zakończyła się transportem do szpitala – to 51 procent. Jak informuje SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, najczęstsze interwencje to wezwania do bólów w klatce piersiowej, bóli brzucha i w związku z nadciśnieniem tętniczym.

Pogotowie w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Kazimierzu Górniczym stacjonować zaczął zespół pogotowia ratunkowego. „Zapewni to szybsze dotarcie do pacjentów w kilku dzielnicach Sosnowca”

Autor: Redakcja

02/11/2022

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023