Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma nową siedzibę. Kosztowała 28 milionów złotych. Zobaczcie, jak wygląda

Nowa siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, która wybudowano została na miejskiej działce znajdującej się przy ulicach Kombajnistów i Janowskiego została oficjalnie otwarta. Inwestycja kosztowała około 28 milionów złotych.

Przypomnijmy, że budowa nowej siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu – będąca drugą najdroższą inwestycją tego typu w Polsce i największą w województwie śląskim – rozpoczęła się w styczniu 2023 roku. Kosztowała około 28 milionów złotych, a większość (21,2 mln zł) przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Inwestycję współfinansowało, z funduszy własnych, Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, zaś działkę o wartości ok. 1,5 mln zł i powierzchni 0,6 hektara przekazało miasto.

Dziś pogotowie ma nowoczesną, niskoemisyjną siedzibę z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami – jest fotowoltaika, pompy ciepła, a także ogrzewanie podłogowe. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane. Cału budynek podzielony został na strefy z różnymi poziomami dostępu. Sala wykładowa umożliwia organizowanie szkoleń dla pracowników, podobnie jak pomieszczenie do symulacji medycznej. Wybudowano ponadto parking na niemal 70 miejsc (powstały również podziemne garaże), są tu także dwie ładowarki dla „elektryków”.

W nowej siedzibie stacjonować będą zespoły ratownictwa medycznego, administracja, jak również dyrekcja. Co istotne…

– To nie jest miejsce, w którym udzielana jest pomoc medyczna. Ta, bez zmian, czeka w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary oraz w nocnej i świątecznej opiece medycznej – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023

Pogotowie w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Kazimierzu Górniczym stacjonować zaczął zespół pogotowia ratunkowego. „Zapewni to szybsze dotarcie do pacjentów w kilku dzielnicach Sosnowca”

Autor: Redakcja

02/11/2022

Sosnowiec pogotowie motor

Może Cię zainteresować:

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu korzystać będzie nie tylko z tradycyjnych karetek, ale i motocykla

Autor: Urszula Gołkowska

26/03/2024