Przedszkole nr 32 jest ostatnim z modernizowanych przedszkoli w Dąbrowie Górniczej w ramach unijnego projektu. A jego przebudowa będzie kosztować najwięcej

W Przedszkolu nr 32 przy alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej rozpoczęły się prace związane z przebudową i modernizacją placówki. Przedszkole jest ostatnim modernizowanym przez miasto w ramach unijnego projektu na lata 2020-2022.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Przedszkole numer 32 w Dąbrowie Górniczej

Przedszkole nr 32 to dziewiąta tego typu placówka w Dąbrowie Górniczej, która zostaje poddana modernizacji. Wcześniej prace prowadzone były w przedszkolach nr 1, 4, 9, 14, 20, 29, 36 i 39. Inwestycje kosztowały już ponad 44 miliony złotych, z czego 11 mln zł miasto pozyskało w ramach dofinansowania.

Modernizacja w Przedszkolu nr 32 będzie kosztować najwięcej. Na początku stycznia miasto prace zleciło Przedsiębiorstwu Remontowo-Budowlanemu „A. Piaskowski i Spółka” z Dąbrowy Górniczej, które złożyło ofertę wartą niemal 11 milionów złotych. Trzy inne oferty były jednak droższe o 2-3 mln zł.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się pod koniec wakacji. Wszystkie sale będą miały własne łazienki i toalety, powstaną ponadto sale do rekreacji, a także do dodatkowych zajęć specjalistycznych. – Znacznie powiększy się także główna szatnia, co przy 250 dzieciach, które na co dzień korzystają z 10-oddziałowego przedszkola, ma niebagatelne znaczenie. Placówka zostanie również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt przewiduje także przebudowę dróg dojazdowych, wykonanie nowych alejek na placu zabaw, a także nasadzenia zieleni – informuje dąbrowski magistrat.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

W placówce zmodernizowany zostanie system wentylacji, wymienione będą okna i drzwi, a ściany – ocieplone. Powstanie izolacja chroniąca przedszkole przed wilgocią, wymienione zostaną także instalacje: elektryczna, CO i wodno-kanalizacyjna.

Przypomnijmy, że przedszkolaki już w zeszłym roku zostały przeniesione do budynku III LO przy ul. Prusa.

Przedszkole nr 32

Może Cię zainteresować:

Przedszkole z ul. Piłsudskiego czeka remont. Przetarg został ogłoszony, przedszkolaki przeniosły się do tymczasowej siedziby. Co się zmieni w placówce?

Autor: Magda Sincewicz

10/10/2022

20 milionów złotych na budowę łącznika

Może Cię zainteresować:

Będzie dofinansowanie dla ważnej inwestycji w Dąbrowie Górniczej. To 20 milionów złotych, a pieniądze pochodzić będą z Polskiego Ładu

Autor: Redakcja

31/01/2023

Nowe autobusy

Może Cię zainteresować:

Nowoczesne, hybrydowe autobusy pojawiły się w zajezdni w Gołonogu. Wkrótce wyjadą na ulice. Będą obsługiwać między innymi linię 808

Autor: Redakcja

23/01/2023