Przedszkole z ul. Piłsudskiego czeka remont. Przetarg został ogłoszony, przedszkolaki przeniosły się do tymczasowej siedziby. Co się zmieni w placówce?

Przedszkole nr 32 przy ul. Piłsudskiego 28 czeka remont. Placówka z Manhattanu jest dziewiątym przedszkolem, którego modernizację z unijnym dofinansowaniem miasto zaplanowało w latach 2020-2022.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Przedszkole nr 32

Przedszkolaki spędzają teraz czas w tymczasowej siedzibie, którą stał się budynek III LO przy ul. Prusa. Władze placówki zapewniają, że już nie mogą się doczekać efektów remontu.

Cieszy nas wiele rzeczy, które zyskamy dzięki modernizacji: sala do rekreacji oraz pomieszczenia do dodatkowych zajęć specjalistycznych, a także taras, który dzięki gruntownemu remontowi stanie się dodatkową przestrzenią do zajęć – mówi Olga Pytloch, dyrektor Przedszkola nr 32.

To nie są jedyne zmiany, które czekają budynek przy Piłsudskiego. Dzięki trwającym tam pracom, znacznie powiększy się również główna szatnia, co przy 10 oddziałach i 250 dzieciach ma ogromne znaczenie. Także wszystkie sale zyskają własne łazienki i toalety, a placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W zakresie prac będzie także m.in. modernizacja systemu wentylacji, wymiana okien i drzwi, ocieplenie ścian i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz wymiana instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania czy wodno-kanalizacyjnej – wylicza Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM.

W ramach modernizacji przebudowane zostaną także drogi dojazdowe, pojawią się nowe alejki na placu zabaw oraz dodatkowa zieleń.

Przetarg na modernizację przedszkola nr 32 został ogłoszony pod koniec września, w październiku poznamy oferty zainteresowanych zleceniem prac – informują dąbrowscy urzędnicy.