Nowoczesne, hybrydowe autobusy pojawiły się w zajezdni w Gołonogu. Wkrótce wyjadą na ulice. Będą obsługiwać między innymi linię 808

Jedenaście z szesnastu nowych autobusów hybrydowych, które zakupił PKM Sosnowiec, trafiło do zajezdni w Gołonogu. Solarisy obsługiwać będą między innymi linię 808. Wkrótce nowe autobusy pojawią się na ulicach.

Jak informuje dąbrowski magistrat, w zajezdni w Gołonogu jest sześć pojazdów 12-metrowych i pięć 18-metrowych. Solarisy wyposażone są między innymi w klimatyzację, Wi-Fi, ładowarki USB, elektroniczne tablice informacyjne (są też zapowiedzi głosowe) czy kamery, które monitorują nie tylko wnętrze, ale drogę i to, co dzieje się po bokach autobusu. Wiadomo, że dłuższe, przegubowe pojazdy przeznaczone zostaną do obsługi linii 808. – To oznacza, że linia 808, uzupełniona o trzy zakupione nieco wcześniej przegubowe MAN-y, będzie obsługiwana przez najnowocześniejsze pojazdy w taborze PKM-u Sosnowiec – podkreślają w dąbrowskim magistracie.

Aż pięć przegubów trafi na popularną linię 808, pozostałe będą obsługiwać linie 16, 35, 800 i 817. Na trasy wyjadą na przełomie stycznia i lutego – zaznacza Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Dodajmy, że w nowych autobusach, na siedzeniach dla osób z niepełnosprawnościami i rodziców z dziećmi, znajduje się czerwona tapicerka, która wyróżnia te miejsca.

Na zakup 16 hybrydowych autobusów PKM Sosnowiec otrzymał prawie 30 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dodajmy, że PKM zamierza kupić sześć kolejnych, 12-metrowych autobusów hybrydowych. – Wszystkie trafią do zajezdni w Gołonogu i będą obsługiwać m.in. linie 603 i 606. Na ten etap projektu „Czyste niebo nad Zagłębiem” PKM pozyskał 4 mln zł dofinansowania – informuje dąbrowski magistrat.

Przystanki w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

W zeszłym roku Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienił w Dąbrowie Górniczej 53 wiaty przystankowe. Miasto wybrało już 27 nowych lokalizacji

Autor: Redakcja

13/01/2023

Nowa linia tramwajowa Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Tramwaje pojechały nową linią w Sosnowcu – Zagórzu. Samorządowcy chcą budować dalej

Autor: Michał Wroński

19/12/2022

czytaj więcej:

Przystanki w Dąbrowie Górniczej

Wymieniono 53 wiaty przystankowe. W kolejce czeka 27 innych

Przystanek Gołonóg Liceum

Aż 153 przystanki zmienią swoją nazwę lub status. To rekord

CiepłoBus

Przyszła zima, na ulice miasta wraca CiepłoBus

Mapa przystanków

Transport nocny na życzenie: druga linia, drugi bus

Remont ulicy Uklańskiego

Co z tymczasowym przystankiem autobusowym w Gołonogu?

Nowe przystanki autobusowe w Sosnowcu

Nowe przystanki autobusowe

Sosnowiec nieszczęśliwym miastem

Sosnowiec nieszczęśliwym miastem