Nowoczesne, hybrydowe autobusy pojawiły się w zajezdni w Gołonogu. Wkrótce wyjadą na ulice. Będą obsługiwać między innymi linię 808

Jedenaście z szesnastu nowych autobusów hybrydowych, które zakupił PKM Sosnowiec, trafiło do zajezdni w Gołonogu. Solarisy obsługiwać będą między innymi linię 808. Wkrótce nowe autobusy pojawią się na ulicach.

Jak informuje dąbrowski magistrat, w zajezdni w Gołonogu jest sześć pojazdów 12-metrowych i pięć 18-metrowych. Solarisy wyposażone są między innymi w klimatyzację, Wi-Fi, ładowarki USB, elektroniczne tablice informacyjne (są też zapowiedzi głosowe) czy kamery, które monitorują nie tylko wnętrze, ale drogę i to, co dzieje się po bokach autobusu. Wiadomo, że dłuższe, przegubowe pojazdy przeznaczone zostaną do obsługi linii 808. – To oznacza, że linia 808, uzupełniona o trzy zakupione nieco wcześniej przegubowe MAN-y, będzie obsługiwana przez najnowocześniejsze pojazdy w taborze PKM-u Sosnowiec – podkreślają w dąbrowskim magistracie.

Aż pięć przegubów trafi na popularną linię 808, pozostałe będą obsługiwać linie 16, 35, 800 i 817. Na trasy wyjadą na przełomie stycznia i lutego – zaznacza Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Dodajmy, że w nowych autobusach, na siedzeniach dla osób z niepełnosprawnościami i rodziców z dziećmi, znajduje się czerwona tapicerka, która wyróżnia te miejsca.

Na zakup 16 hybrydowych autobusów PKM Sosnowiec otrzymał prawie 30 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dodajmy, że PKM zamierza kupić sześć kolejnych, 12-metrowych autobusów hybrydowych. – Wszystkie trafią do zajezdni w Gołonogu i będą obsługiwać m.in. linie 603 i 606. Na ten etap projektu „Czyste niebo nad Zagłębiem” PKM pozyskał 4 mln zł dofinansowania – informuje dąbrowski magistrat.

Przystanki w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

W zeszłym roku Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienił w Dąbrowie Górniczej 53 wiaty przystankowe. Miasto wybrało już 27 nowych lokalizacji

Autor: Redakcja

13/01/2023

Nowa linia tramwajowa Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Tramwaje pojechały nową linią w Sosnowcu – Zagórzu. Samorządowcy chcą budować dalej

Autor: Michał Wroński

19/12/2022