Przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej. Uwaga, w przyszłym tygodniu zmieni się organizacja ruchu

W lutym rozpoczęła się przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona. Teraz inwestycja wchodzi w kolejny etap, zmieni się też organizacja ruchu na ulicy Staszica.

Przypomnijmy, że przebudowywany jest ponad 2-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania ulic Staszica i Ziemby do skrzyżowania ulic Oddziału AK Ordona i Hotelowej. Wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, powstanie ponadto rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1, a także chodnik i kanalizacja deszczowa między ulicami Świerkową i Ziemby i droga rowerowa. Wzdłuż przebudowanej drogi pojawi się także nowe oświetlenie.

W pierwszym etapie budowano nowy chodnik i drogę rowerową, teraz rozpoczyna się budowa kanalizacji. Na ulicy Staszica zmieni się organizacja ruchu. – Od 15 marca prace prowadzone będą na jednym pasie między skrzyżowaniem z ulicą Świerkową a wysokością posesji pod numerem 76. Ruchem na tym 400-metrowym odcinku kierować będzie wahadłowa sygnalizacja świetlna – informuje dąbrowski magistrat. Oznacza to, że w godzinach szczytu pojawią się tu korki. Warto zatem skorzystać z objazdów.

Inwestycja kosztuje 9,6 mln złotych, z czego ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Prace mają zakończyć się pod koniec października.

Inwestycja w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Wspólna inwestycja Dąbrowy Górniczej i PKP PLK w Gołonogu powoli zbliża się do końca. Kiedy przejedziemy pod wiaduktem?

Autor: Redakcja

09/03/2023

Kolejny fragment alei Piłsudskiego zostanie udostępniony dla ruchu

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa ulic wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej. Gotowy jest kolejny fragment alei Piłsudskiego. Koniec prac jeszcze w tym roku?

Autor: Redakcja

06/03/2023

Przebudowa ulic Oddziału AK Ordona i Stanisława Staszica ma potrwać 10 miesięcy

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona ma potrwać 10 miesięcy. Inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/02/2023