Przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona ma potrwać 10 miesięcy. Inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych

W czwartek, 9 lutego, rozpocznie się przebudowa 2,2-kilometrowego odcinka ulic Oddziału AK Ordona i Stanisława Staszica w Dąbrowie Górniczej. Pierwszym etapem prac będzie budowa nasypu pod drogę rowerową.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Przebudowa ulic Oddziału AK Ordona i Stanisława Staszica ma potrwać 10 miesięcy

Przebudowany zostanie ponad 2-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania ulic Staszica i Ziemby do skrzyżowania ulic Oddziału AK Ordona i Hotelowej. – Efektem prac będzie nie tylko nowa nawierzchnia drogi, ale i rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK 94 i S 1. Nowy będzie także chodnik między ulicami Świerkową i Ziemby, projekt przewiduje także nowoczesne oświetlenie w miejscach, w których go jeszcze brakuje – informuje dąbrowski magistrat.

Co istotne, wzdłuż przebudowanego odcinka, na specjalnym nasypie, powstanie droga rowerowa. To właśnie budowa nasypu rozpocznie prace w tym rejonie. Powstaną ponadto kontrolne przekopy i kanalizacja deszczowa między ulicami Świerkową i Ziemby. Inwestycja kosztuje 9,6 mln złotych, z czego ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace mają potrwać 10 miesięcy.

O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Może Cię zainteresować:

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej uruchamia BCU, czyli Ośrodek Raka Piersi. Co to oznacza dla pacjentek?

Autor: Redakcja

06/02/2023

Przedszkole numer 32 w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Przedszkole nr 32 jest ostatnim z modernizowanych przedszkoli w Dąbrowie Górniczej w ramach unijnego projektu. A jego przebudowa będzie kosztować najwięcej

Autor: Redakcja

01/02/2023