Trwa przebudowa ulic wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej. Gotowy jest kolejny fragment alei Piłsudskiego. Koniec prac jeszcze w tym roku?

Na wtorek, 7 marca, zaplanowano otwarcie fragmentu przebudowywanej alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. – Przebudowę ulic wzdłuż głównej osi miasta planujemy zakończyć w tym roku. Wtedy też na tory powrócą tramwaje – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Fot. Facebook/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Kolejny fragment alei Piłsudskiego zostanie udostępniony dla ruchu

Na odcinku przebudowywanej alei Piłsudskiego, między stacją paliw a Komendą Miejską Policji została już położona nowa nawierzchnia. – Wcześniej powstała tu nowa kanalizacja deszczowa, a wzdłuż drogi pojawiły się nowoczesne słupy oświetleniowe z ledowymi oprawami. Obok trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego – napisał prezydent Bazylak w mediach społecznościowych.

Jak poinformował, zaplanowane na wtorek otwarcie wspomnianego odcinka alei Piłsudskiego będzie jednocześnie początkiem udostępniania dla ruchu innych fragmentów nie tylko tej drogi, ale także ulic Morcinka, Królowej Jadwigi i Sobieskiego. Wraz z oddawanymi do użytku przebudowanymi odcinkami ulic udostępnione zostaną także nowe miejsca parkingowe. Zainstalowano tam ponadto nowe oświetlenie. – Przebudowę ulic wzdłuż głównej osi miasta planujemy zakończyć w tym roku. Wtedy też na tory powrócą tramwaje – zapowiada prezydent Dąbrowy Górniczej.

Przypomnijmy, że przebudowa alei Piłsudskiego jest częścią inwestycji, która zmieni główną oś komunikacyjną Dąbrowy Górniczej. Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięć miasta i i spółki Tramwaje Śląskie. Prace obejmują również między innymi modernizację torów i trakcji elektrycznej, remont ul. Królowej Jadwigi i Sobieskiego, chodników czy budowę dróg rowerowych. Część skrzyżowań jest przebudowywana na ronda, skorygowana zostanie ponadto lokalizacja przystanków – część z nich będzie wspólna dla tramwajów i autobusów.

W Dąbrowie Górniczej ruszy budownictwo TBS

Może Cię zainteresować:

TBS w Dąbrowie Górniczej: powstaną 3 bloki i 168 mieszkań. Jest dotacja Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego

Autor: Redakcja

03/03/2023

Nowe hybrydowe Solarisy kursują na linii 808

Może Cię zainteresować:

Nowe, hybrydowe autobusy w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Kursują na linii 808. Wkrótce w zajezdni w Gołonogu pojawią się kolejne Solarisy

Autor: Redakcja

27/02/2023

Przebudowa dworca w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Przebudowa dworca w Dąbrowie Górniczej: pojawiła się nowa konstrukcja. To letnia poczekalnia dla pasażerów

Autor: Grzegorz Lisiecki

23/02/2023