Powstanie więcej miejsc parkingowych przy szpitalu dziecięcym w Sosnowcu. Z powodu remontu zamknięty zostanie fragment ul. Zapolskiej

Z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Zapolskiej na Klimontowie w Sosnowcu. Powodem utrudnień jest remont prowadzony u zbiegu ulic Dobrzańskiego-Hubala, Zapolskiej i Gacka.

UM Sosnowiec
Zbieg ulic Hubala-Dobrzańskiego i Zapolskiej

Rozpoczynają się kolejne prace na Klimontowie u zbiegu ulic Dobrzańskiego-Hubala, Zapolskiej i Gacka. 17 lutego fragment ulicy Zapolskiej zostanie wyłączony z ruchu. Przejazd odcinkiem od ul. Dobrzańskiego-Hubala do wjazdu na teren Centrum Pediatrii będzie zamknięty. Nim jednak to nastąpi wykonawca prac remontowych stworzy parking tymczasowy, a dojazd do niego będzie możliwy od strony ulicy Kraszewskiego.

Tymczasowy parking zostanie udostępniony już w czwartek. Miejsca postojowe w tym miejscu będą utwardzone. Tego samego dnia rozpoczną się prace na zamkniętej części ul. Zapolskiej. Stara nawierzchnia będzie frezowana, a podbudowa zostanie rozebrana. Kolejnym krokiem będzie przebudowa sieci.

Objazd w związku z wyłączeniem ul. Zapolskiej
Możliwy objazd dla kierowców (Fot.: UM Sosnowiec)

Nowe rondo

Projekt zakłada budowę ronda u zbiegu ulic Dobrzańskiego-Hubala, Zapolskiej i Gacka oraz rozbudowę ulicy Zapolskiej. Dzięki pracom remontowym poprawi się również dojazd do stadionu.

Inwestycje, które w tym miejscu planujemy, mają na celu zwiększenie komfortu jazdy, jak również podniesienie bezpieczeństwa. W Klimontowie znajduje się Centrum Pediatrii, każdego dnia przyjeżdżają tutaj rodzice z dziećmi z całego województwa. Do szpitala prowadzi bardzo wąska droga. Bywa, że pozostawione niezgodnie z przepisami samochody blokują dojazd do szpitala, nie tylko opiekunom małych pacjentów, ale też ambulansom. Po pracach do takich sytuacji nie powinno już dochodzić – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Więcej miejsc parkingowych szpitalu

Modernizacja została podzielona na etapy. Pierwszy z nich dotyczy rozbudowy ul. Zapolskiej, a dokładnie odcinek od skrzyżowania z ul. Dobrzańskiego-Hubala do wjazdu na teren Centrum Pediatrii. Stworzonych zostanie więcej miejsc parkingowych, co ułatwi dojazd opiekunom pacjentów szpitala dziecięcego. Natomiast dotychczasowy parking zostanie wyremontowany.

Kolejną częścią prac jest odcinek obejmujący skrzyżowanie u zbiegu ulic Dobrzańskiego-Hubala, Zapolskiej i Gacka. Ten etap modernizacji odnosi się do znacznie większego zakresu prac. W tym miejscu powstanie rondo, które ma poprawić płynność ruchu.

Przystanek, zatoka, chodniki

Inwestycją objęta jest również zmiana lokalizacji przystanku autobusowo-tramwajowego. Obecne umieszczenie nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, wobec tego przystanek zostanie przeniesiony pomiędzy ulicę Gacka a stadionem.

Projekt zawiera również budowę chodników oraz zatoki autobusowej przed nowym rondem (kierunek: Maczki). Wartą 6,3 mln zł inwestycję wykonuje firma Ambet. Prace powinny się zakończyć do końca przyszłego roku.

Czytaj także:

Podpisano umowę na projekt węzła Klimontów i fragmentu S1. Koszt to prawie cztery miliony złotych

Sosnowiecki Teatr Zagłębia obchodzi swoje 125. urodziny. Na jubileusz – premiery, koncert oraz przebudowa budynku

Sosnowiec. Zakończył się remont mieszkania dla wychowanków domu dziecka. Ma 245 metrów kwadratowych powierzchni. Zobacz zdjęcia

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Nad projektem Izery pracują teraz projektanci Pininfariny jpg

Izera z Jaworzna. I Geely, też z Jaworzna?

Izera

Fabryka Izery w Jaworznie: trwa inwentaryzacja terenu

Ujejsce: ul. Kryniczna

Na drogach dziur coraz więcej. Doraźne naprawy

Nowe autobusy firmy MAN w czasie odbiorów.

Hybrydy typu plug-in trafią do miasta. Jakie linie obsłużą?

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Węzeł Klimontów

GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na przebudowę S1 w Sosnowcu