Sosnowiec. Zakończył się remont mieszkania dla wychowanków domu dziecka. Ma 245 metrów kwadratowych powierzchni. Zobacz zdjęcia

Zakończył się remont drugiego z trzech mieszkań przeznaczonych dla wychowanków domu dziecka. Mieszkania znajdują się w centrum miasta, aktualnie wyremontowane przy ul. Warszawskiej ma 245 mkw. i aż sześć sypialni.

Drugie z trzech mieszkań, przy ul. Warszawskiej, przeznaczone dla wychowanków domu dziecka zostało wyremontowane. Lokal ma 245 mkw. powierzchni, sześć sypialni, dwie toalety, salon z aneksem oraz pokoje przeznaczone dla opiekunów. Będzie mogło tam zamieszkać 14 osób.

Zależy nam na tym, aby dzieci wychowywały się i wchodziły w dorosłość w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych naturalnych. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zastąpić im rodziny, jednak staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Zostało jeszcze jedno mieszkanie

Jak wyjaśnia Rafał Łysy, miasto rezygnuje z dużych placówek i szuka miejsc w centrum miasta.

– Mieszkania zostały wybrane w centrum, po to, by dzieci miały blisko do szkoły, kina oraz do sklepu. W taki sposób będą wchodziły w dorosłość w sposób naturalny dodaje Rafał Łysy.

Dwa z trzech mieszkań zostały już wyremontowane. Pierwsze znajduje się przy ulicy Dęblińskiej o powierzchni 166 mkw. Mieszkańcy pojawią się tam do kilku tygodni. Urzędowi pozostał jeszcze jeden remont mieszkania przy ul. Małachowskiego, który zostanie zakończony w kwietniu.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Powstanie fragment ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Miasto uzupełni ścieżkę rowerową nad Pogorią

Warsztaty z tworzenia ogrodów deszczowych

Warsztaty ogrodów deszczowych

Koncert Charytatywny dla Klaudiusza Kłoska

Koncert Charytatywny w Muzie

Glorieta sosnowiec

Remont gloriety w Parku Dietla idzie do przodu

Kurs samoobrony dla kobiet w Sosnowcu

Kurs samoobrony dla kobiet w mieście

List od Ołeny Zelenskiej do Dąbrowy Górniczej

List od pierwszej damy Ukrainy trafił do Dąbrowy Górniczej