Powstanie nowy most nad Przemszą, będzie też remont drogi. Zmieniają się trasy linii autobusowych w Dąbrowie Górniczej

Od poniedziałku, 15 maja, autobusy linii M103 i 641 kursować inną trasą, z kolei trasa linii 79 zostanie skrócona. Powód? Budowa nowego mostu nad Przemszą w Preczowie.

Przy granicy gminy Psary z Dąbrową Górniczą, w Preczowie, będzińska firma Primost Południe wybuduje nowy most nad Przemszą. Nowa konstrukcja będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów, a chodnik wraz ze ścieżką rowerową – 3 metrów. Budowa mostu potrwa kilka miesięcy, a zakończenie prac zaplanowano na koniec października 2023 roku. Co istotne, autobusy linii M103 i 641 kursować będą z pominięciem Marianek. – W czasie rozbiórki starego mostu i budowy nowego obiektu linie M103 i 641 kursować będą objazdem przez Podłosie i Niepiekło z pominięciem przystanków Park Zielona Centrum Sportu, Park Zielona Krzyż Powstańczy nż, Marianki Letnia nż oraz Marianki – informuje dąbrowski magistrat.

Zmiany dotyczyć będą również linii 79. Trasa zostanie podzielona pomiędzy linię 79 (Będzin Kościuszki – Preczów Remiza) i linię 979, która na czas budowy nowego mostu połączy Marianki z centrum miasta (Marianki – Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP). Na trasie linii 979 funkcjonować będzie tymczasowe stanowisko „Marianki 03” w rejonie skrzyżowania ul. Marianki z ul. Szkolną. Według Zarządu Transportu Metropolitalnego nowe rozkłady linii 79 i 979 zostały ułożone w ten sposób, by zapewnić pasażerom możliwość przesiadki na przystankach Preczów Remiza i Marianki. Dodajmy, że pasażerowie mogą korzystać z tymczasowej kładki, która powstała obok starego mostu.

Swoją inwestycję zrealizuje także Dąbrowa Górnicza. – Postanowiliśmy wykorzystać czas zamknięcia mostu na remont ponad 250-metrowej drogi od granicy z Preczowem do skrzyżowania z ul. Marianki. W tym miejscu sfrezujemy starą nawierzchnię, wyregulujemy pobocza, wzmocnimy podbudowę drogi i ułożymy nową nawierzchnię – poinformował Marcin Bazylak, prezydent miasta.

W strefie Tucznawa jest już ośmiu inwestorów

Może Cię zainteresować:

Odlewnia żeliwa zostanie wybudowana w Dąbrowie Górniczej. Za działkę w „Tucznawie” Włosi zaoferowali ponad 21,7 mln złotych

Autor: Redakcja

11/05/2023

Odnowiona wiata typu Kalisz w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. „Ikona Gołonoga” jak nowa! Kilkudziesięcioletnia wiata została wyremontowana. „Będzie się tu zatrzymywała jedna z miejskich linii”

Autor: Redakcja

10/05/2023