Poszukiwana za handel ludźmi Ukrainka zatrzymana w Sosnowcu. Interpol wystawił za nią "czerwoną notę"

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali w Sosnowcu 56-letnią obywatelkę Ukrainy.

Zatrzymana ukrainka sosnowiec

Kobieta była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez sąd ukraiński o czyn p. 3 art. 149 kodeksu ukraińskiego, co jest odpowiednikiem polskiego art. 189a kodeksu karnego, traktującego o tzw. „handlu ludźmi”.

Śląscy „łowcy głów” ustalili, że 56-letnia poszukiwana Ukrainka często zmienia adres zamieszkania i aktualnie ukrywa się na terenie Sosnowca. Kobieta została zatrzymana na terenie magazynu jednej z firm kurierskich. Była zaskoczona odwiedzinami policjantów, ale nie stawiała oporu.

- Poszukiwana została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, a następnie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu, gdzie zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz będzie ona oczekiwała na proces ekstradycyjny do Ukrainy - wyjaśniają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  Będzińscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

  Może Cię zainteresować:

  Okradli sklep, zaatakowali ochroniarza. Zostali rozpoznani dzięki kamerom systemu monitoringu. Nie był to ich pierwszy rozbój

  Autor: Redakcja

  08/12/2023

  Policja

  Może Cię zainteresować:

  Kopniakami uszkodził zamek w drzwiach, siłą wtargnął do cudzego mieszkania i groził jego lokatorowi, po czym zabrał mu... elektronicznego papierosa

  Autor: Redakcja

  07/12/2023

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

  Może Cię zainteresować:

  Dwóch Gruzinów pobiło i okradło Ukraińca. W Sosnowcu. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia

  Autor: Redakcja

  06/12/2023