Dwóch Gruzinów pobiło i okradło Ukraińca. W Sosnowcu. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia

Obywatel Ukrainy został w Sosnowcu pobity i okradziony przez dwóch Gruzinów. Sosnowieccy policjanci zatrzymali sprawców jeszcze tego samego dnia, odzyskując przy okazji skradzione telefony komórkowe.

Fot. Policja Sosnowiec
Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

We wtorek, 5 grudnia, po południu dyżurny komisariatu I w Sosnowcu odebrał zgłoszenie od 30-letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało, Ukrainiec został pobity w hostelu, a napastnicy ukradli mu dwa telefony komórkowe.

– Z relacji mężczyzny wynikało, że do jego pokoju hotelowego wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy. Gdy odmówił, zaczęli go kopać i bić rękami po twarzy, a następnie zabrali mu dwa telefony komórkowe – informuje sosnowiecka komenda.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn jeszcze tego samego dnia. Sprawcami okazali się dwa obywatele Gruzji. Skradzione telefony komórkowe odzyskano, a dwóch zatrzymanych wkrótce stanie przed sądem. Grozi im kara do dwunastu lat więzienia.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Napadł na przechodnia, groził mu śmiercią i ukradł mu 1500 złotych. Na dodatek miał przy sobie narkotyki

Autor: Redakcja

05/12/2023

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 43-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu

Może Cię zainteresować:

Prowadził samochód mając ponad 3 promile. Policjantów chciał przekupić... alkoholem. 43-latek usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

04/12/2023