Postoje w sosnowieckim oddziale ArcelorMittal Poland. Jak wyjaśniają w AMP, to efekt trudnej sytuacji rynkowej

Do pierwszego z zapowiadanych postojów linii walcówki doszło w sosnowieckim oddziale ArcelorMittal Poland. – Decyzja ta jest podyktowana trudną sytuacją rynkową – wyjaśniają w AMP.

For. ArcelorMittal Poland
ArcelorMittal

Jak informuje ArcelorMittal Poland, „po przeprowadzeniu dogłębnych analiz wszystkich opcji firma podjęła decyzję o postojach linii walcówki w sosnowieckim oddziale, które będą miały miejsce w czwartym kwartale br.”

Pierwszy z zapowiadanych postojów rozpoczął się 18 listopada i ma zakończyć się w najbliższą niedzielę, 26 listopada 2023 r.

Decyzja ta jest podyktowana trudną sytuacją rynkową – według Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej zużycie jawne wyrobów stalowych w Polsce spadło o 17 proc. rok do roku – wyjaśniają w ArcelorMittal Poland.

W AMP zapewniają, że zwolnień nie będzie. Podczas postoju część pracowników miała wybrać zaległy urlop, a część – wykonywać prace remontowo-utrzymaniowe.

W sosnowieckim oddziale ArcelorMittal Poland działają walcownia walcówki oraz linia do produkcji prętów profilowanych.

Wielki piec nr 2 w dąbrowskiej hucie

Może Cię zainteresować:

Niemal miliard złotych kosztują prace modernizacyjne w dąbrowskiej hucie ArcelorMittal Poland

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/11/2023

Piece Maerza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: ArcelorMittal Poland zmodernizuje trzy piece w hutniczej wapnialni. Przebudowana zostanie także instalacja oczyszczania spalin

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/08/2023