Policjanci odkryli nielegalne automaty do gier w Będzinie. Zatrzymany został 42-latek. Usłyszał już zarzuty

Nielegalny salon gier działający w Będzinie zlikwidowali policjanci. Przejęte zostały trzy automaty, zatrzymano ponadto 42-latka, któremu za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia.

Nielegalny salon gier został odkryty nieco przypadkowo; policjanci czeladzkiej patrolówki pojechali bowiem na interwencję do Będzina, gdzie w centrum miasta miało dojść do uszkodzenia sklepowego wejścia.

Mundurowi w trakcie prowadzonych ustaleń w lokalu znaleźli trzy automaty do gier hazardowych. Na miejscu zjawili się też policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki – informuje będzińska komenda.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zajęli niemal 7 tysięcy złotych. Zatrzymali ponadto 42-latka, który po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut, do popełnienia którego się przyznał.

Policja przypomina przy okazji, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych – od jednego urządzenia.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 – podkreślają policjanci.

Smiertelnie potracil i uciekl dabrowa gornicza 1

Może Cię zainteresować:

Śmiertelnie potrącił i zbiegł z miejsca wypadku. Dąbrowscy śledczy ustalili jego tożsamość. 33-latek zatrzymany

Autor: Redakcja

09/01/2024

23-latek prowadził pod wpływem narkotyków

Może Cię zainteresować:

23-latek prowadził pod wpływem narkotyków, został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, miał przy sobie amfetaminę

Autor: Redakcja

29/12/2023

Grozby na stacji paliw w sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Groźby na stacji paliw w Sosnowcu. Chciał się napić wbrew zakazowi, a potem groził ekspedientce. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

05/01/2024