Śmiertelnie potrącił i zbiegł z miejsca wypadku. Dąbrowscy śledczy ustalili jego tożsamość. 33-latek zatrzymany

Finał tragicznej sprawy z listopada 2023 roku. Nieznany wówczas sprawca, na drodze ekspresowej S1, śmiertelnie potrącił Białorusina i uciekł z miejsca wypadku. Śledztwo kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pozwoliło ustalić jego tożsamość. 33-latkowi grozi teraz nawet do 8 lat za kratami.

24 listopada 2023 r. na drodze ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej doszło do śmiertelnego potrącenia Białorusina. Sprawca nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili kryminalni dąbrowskiej komendy. W toku intensywnych czynności operacyjnych, udało im się ustalić tożsamość i trasę podróży sprawcy, co doprowadziło do jego zatrzymania. 33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego (województwo pomorskie) został skonfrontowany z dowodami i zeznaniami świadków, co umożliwiło postawienie mu zarzutów w związku z potrąceniem i ucieczką z miejsca wypadku. Zatrzymany został już doprowadzony przez sąd, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

- Dramatyczne wydarzenie zwraca uwagę na konieczność świadomej i odpowiedzialnej postawy każdego uczestnika ruchu drogowego oraz konsekwencji w przypadku podjęcia decyzji o nieudzieleniu pomocy poszkodowanemu - dodają dąbrowscy policjanci.
Pozar sosnowiec zdjecie psp sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Pożar w Sosnowcu przy ulicy Kaczeńców. Altana zajęła się ogniem. Jedna osoba nie żyje

Autor: Redakcja

09/01/2024

Sosnowiec kradziez karty sprawca wydal 220 zl 1

Może Cię zainteresować:

Nie jego konto, ale zakupy zrobił. Z kradzionej karty wydał 220 zł. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny

Autor: Redakcja

04/01/2024

Joshua szylak glosny zbiorka leczenie

Może Cię zainteresować:

11-letni Joshua zmaga się ze złośliwym nowotworem. "Proszę, stańcie do tej walki razem z nami!"

Autor: Urszula Gołkowska

03/01/2024