23-latek prowadził pod wpływem narkotyków, został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, miał przy sobie amfetaminę

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 23-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków. Co więcej, podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie amfetaminę. Podejrzany usłyszał już zarzuty – grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet wiezienie.

W czwartek, 28 grudnia, policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena polo. 23-letni kierowca, jak się okazało – mieszkaniec Jaworzna, na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Był też pobudzony. Po badaniu źrenic 23-latek przyznał, że kilkanaście minut wcześniej zażył amfetaminę.

Nie był to jednak koniec kłopotów 23-latka, ponieważ w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim worek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnych testów okazało się, że to amfetamina, z której można było przygotować ponad 400 działek dilerskich. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli także przy podejrzanym rozdrabniacz do suszu roślinnego – informują policjanci.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-latka, pobrano mu także krew do badań, po czym osadzono w areszcie. Jeszcze tego samego dnia jaworznianin usłyszał zarzut posiadana amfetaminy, prowadzenia samochodu osobowego pod wpływem środka psychotropowego oraz posiadanie rozdrabniaczu do suszu roślinnego wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

23-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

Policjanci odnaleźli 16-latkę

Może Cię zainteresować:

Sosnowieccy policjanci odnaleźli 16-latkę, która zgubiła się w lesie. Wyziębiona nastolatka trafiła do szpitala

Autor: Redakcja

28/12/2023

48-latek został zatrzymany przez dąbrowskich policjantów

Może Cię zainteresować:

48-latek z zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci znaleźli amfetaminę na działce letniskowej

Autor: Redakcja

22/12/2023

Sosnowieccy policjanci rozwiązali sprawę niewyjaśnionej zbrodni z 2017 roku

Może Cię zainteresować:

Sosnowieccy policjanci rozwiązali sprawę zbrodni sprzed sześciu lat. 31-latek z Czeladzi usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Autor: Redakcja

20/12/2023