Po egzotykę nie do Dubaju czy Tajlandii, ale do Sosnowca. Otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Zobaczcie zdjęcia tego miejsca!

Złośliwi mogliby powiedzieć, że nareszcie będzie powód, by jechać do Sosnowca. Ale my złośliwi nie jesteśmy, bo lubimy oglądać spektakle w Teatrze Zagłębia, zanurzyć się w szyku Pałacu Dietla czy poszaleć z dziećmi w Parku Kuronia. Dlatego 2 grudnia szykujemy się na wielkie otwarcie najnowszej atrakcji Sosnowca - Egzotarium. Zobaczcie, jak się prezentuje to miejsce jeszcze przed otwarciem. Piękne fotki zrobiła Justyna Konik.

Nie można chyba sobie wyobrazić lepszej daty na otwarcie takiego miejsca jak Egzotarium niż 2 grudnia. Już po najgorszym miesiącu w roku, a jeszcze trzy tygodnie przed świętami. Zdążyliśmy zapomnieć o wakacjach, a na kolejne trzeba długo czekać. Tymczasem w Sosnowcu można będzie zanurzyć się w tropikach bez potrzeby posiadania paszportu (choć Sosnowiec kiedyś zasłynął z wydawania takowego) i dewiz. PLN-ów jednak trzeba trochę mieć, bo bilety nie są jakoś przesadnie tanie.

Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE) Egzotarium - bo tak brzmi pełna nazwa tego miejsca powstało przy ul. Piłsudskiego 116 w Sosnowcu.

Godziny otwarcia:
Godziny otwarcia w tygodniu:
Od 1 kwietnia do 31 października: 9:00 – 21:00
Godziny otwarcia kasy: Od 1 kwietnia do 31 października: 9:00 – 20:00

Godziny otwarcia w tygodniu:
Od 1 listopada do 31 marca: 9:00 – 19:00
Godziny otwarcia kasy: Od 1 listopada do 31 marca: 9:00 – 18:00

Godziny otwarcia w święta:
Wigilia Bożego Narodzenia: 24 grudnia 9:00 – 15:00
Wielkanoc:
14:00 – 19:00 w marcu
14:00 – 21:00 w kwietniu

Godziny otwarcia kasy w święta:
Wigilia Bożego Narodzenia: 24 grudnia 9:00 – 14:00

Wielkanoc:
14:00 – 18:00 w marcu
14:00 – 20:00 w kwietniu

Obiekt nieczynny w dniach: każdy poniedziałek oraz 1 stycznia, 1 listopada, 25 grudnia,

Cennik biletów:


W Egzotarium będziemy mogli podziwiać między innymi kolekcję ryb dorzecza Przemszy, a w otoczeniu budynku będą rozmieszczone rodzime siedliska roślinne. Ścieżkę edukacyjną wewnątrz budynku zwiedzający będzie zaczynał od poziomu -1 gdzie znajdują się olbrzymie akwaria z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świata m.in. duch amazoński, pielęgnica szmaragdowa, arowana srebrna, płaszczki słodkowodne. W terrariach oraz aquaterrariach będzie można podziwiać gady i owady m.in. zaskroniec i pająk topik, anakonda zielona, ptaszniki i drzewołazy. Następnie ścieżka edukacyjna będzie prowadziła do palmiarni na poziom parteru, na tym poziomie głównymi eksponatami będą rośliny ale wśród nich miejsce znajdą także m.in. legwan zielony, żółw żabuti, bazyliszek płatkogłowy, boa dusiciel, pyton rombowy, pyton siatkowany, boa tęczowy brazylijski, anolis kubański, kajman okularowy, badylarka pospolita, tukan wielki. Podróż po Egzotarium kończyć się będzie na poziomie +1. W tym miejscu znajdują się sale lekcyjne, przestrzeń wystawiennicza wystaw stałych i czasowych, kino edukacyjne, a także planowana jest kawiarnia.

Ratusz Miasta Sosnowca

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu otwierały się przed nimi każde drzwi. Po braciach Altman pozostały bezcenne zdjęcia

Autor: Tomasz Borówka

19/11/2023

Sosnowiec czy Sosnowice Kontrowersje wokół nazwy stolicy Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec czy Sosnowice? Kontrowersje wokół nazwy stolicy Zagłębia

Autor: Tomasz Borówka

09/09/2023

Ul 3 Maja Sosnowiec. Lata 60.

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec na unikalnym filmie z lat 60. Miasto, którego już nie ma [WIDEO]

Autor: Redakcja

19/08/2022