Mieszkańcy Niwy i Boguckiego w Czeladzi zyskają kanalizację, nową sieć wodociągów oraz wyremontowane drogi

Rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej i wymianę sieci wodociągowej na Niwie i Boguckiego w Czeladzi. Miasto zakłada, że prace mogą się wydłużyć ze względu na źle położony gazociąg.

Google Maps
Wymiana kanalizacji na Niwie i Boguckiego

Nowa kanalizacja, nowe sieci wodociągowe i wyremontowane ulice pojawią się na Niwie i Boguckiego w Czeladzi. Czeladzkie wodociągi rozstrzygnęły przetarg na budowę w tym miejscu kanalizacji sanitarnej i wymianę starej sieci wodociągowej.

Od wielu lat, co roku kolejny fragment miasta, wyposażamy w sieć kanalizacyjną, przy okazji wymieniając inne sieci a na koniec remontując drogi. Dzisiaj mam, dobrą wiadomość dla mieszkańców, ulic Niwa i Boguckiego - na swoim Facebooku informuje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Wysoki odsetek kanalizacji sanitarnej oznacza brak dofinansowań

Ponad 92 proc. czeladzkich budynków mieszkalnych posiada kanalizację sanitarną. Z powodu dużych wskaźników miasto nie spełnia warunków, aby otrzymać na takie inwestycje środków pomocowych, czy to unijnych czy z innych źródeł. Tego typu modernizacje są kosztowne, a na ich wykonanie miasto może przeznaczyć jedynie środki z opłat mieszkańców za odprowadzenie ścieków i dostarczanie wody. Już dziś opłaty są dużym obciążeniem budżetów rodzinnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Remont trochę potrwa

Do skanalizowania w Czeladzi pozostały pojedyncze domy z długimi odcinkami sieci. Równolegle wymianie lub remoncie podlegają nawet 100 letnie sieci, w starych częściach miasta. Doprowadzenie do skanalizowania pozostałej części miasta, ze względów finansowych, potrwa jeszcze wiele lat.

Cieszy każda kolejna inwestycja, którą realizujemy, także ta o której dziś informuję, na Niwie i Buguckiego. Niestety muszę mieszkańców tych ulic, przygotować na to, że inwestycja nie będzie trwała krótko - dodaje burmistrz miasta.

Prace mogą się opóźnić

Poza budową kanalizacji sanitarnej i wymianą sieci wodociągowej, realizowaną przez Czeladzkie Wodociągi. Miasto planuje również przetarg za sprawą, którego na Niwie i Boguckiego wybudowana zostanie kanalizacja burzowa. Po tych pracach drogi wyremontuje MZGK.

Możliwe jest opóźnienie się inwestycji. Miasto zakłada, iż podobnie jak na ul. Kilińskiego, położony przed laty gazociąg, mógł zostać nieprawidłowo zamontowany. Po rozpoczęciu prac związanych z budową kanalizacji, gazociąg zostanie sprawdzony.