Czeladź. Postęp pracy przy ulicy Polnej: podziemne roboty zostały ukończone. „Wymieniono już tam wszystko, co było do wymiany pod ziemią”

Zakończył się kolejny etap remontu ulicy Polnej w Czeladzi. Związany był z wymianą nawierzchni, chodników, ale także o wymianą sieci wodociągowej. Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest pod koniec marca.

Na Facebooku Zbigniewa Szaleńca, burmistrza Czeladzi, pojawił się wpis o zakończeniu kolejnego etapu prac na ulicy Polnej. Obecnie ukończono część podziemną inwestycji.

– Wymieniono już tam wszystko, co było do wymiany pod ziemią, czyli wcześniej kanalizację, teraz wodociąg i wadliwie położoną przed laty sieć gazową. Aktualnie wykonawca remontuje chodniki a na koniec na ulicy pojawi się nowa nakładka asfaltowa tłumaczy Szaleniec.

Przypomnijmy, że remont objął odcinek od skrzyżowania ul. Polnej z ul. Borowa, do skrzyżowania ul. Polnej z Aleją Róż. Koszt tych prac wyniesie ponad 851 490 zł. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych gminy, a także została dofinansowany kwotą 400 tys. złotych w ramach Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Drzewa na Polnej nie zostaną wycięte

W związku z koniecznością wymiany sieci wodociągowej, drzewa które znajdowały się przy Polnej miały zostać wycięte. Powodem miało być potencjalne zablokowanie dostępu do sieci.

Mam też dobrą wiadomość dla tych, którzy straszyli wycinką drzew na tej ulicy. Mimo wymiany wszystkich sieci, co czasem powoduje konieczność wycięcia jakiegoś drzewa, o ile wiem, jak dotąd nie było konieczności usunięcia ani jednego dodaje burmistrz.

W ciągu nadchodzących dni wymienione zostaną krawężniki, a następnie położone warstwy asfaltu.

- Prace budowlane na ulicy Polnej powinny zakończyć się pod koniec marca. Jednakże należy pamiętać, że są one prowadzone w okresie zimowym dlatego też, w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, ten termin może ulec drobnym zmianom - wyjaśnia Jakub Kubasik, rzecznik prasowy UM w Czeladzi.