Remont kładki nad DK94 na ul. Staszica w Czeladzi zakłada odnowienie i podniesienie

Kładka nad DK94 na ul. Staszica zostanie wyremontowana i podniesiona. Powodem tego jest kolizja, do której doszło 2 lata temu. Wówczas pojazd zahaczył o konstrukcję kładki.

Kolizja powodem przebudowy

Przy stałej współpracy Czeladzi z GDDKiA remontowana jest teraz kładka dla pieszych na ul. Staszica. Zostanie ona odnowiona oraz podniesiona, aby nie ulegało uszkodzeniom. Dwa lata temu doszło do kolizji, gdy pojazd wiozący koparkę, zahaczył o konstrukcję kładki.

Cieszy dobra współpraca miasta z GDDKiA, które od kilku lat sporo inwestuje na naszym odcinku DK94 - mówi burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

Współpraca miasta z GDDKiA

W ubiegłym roku na zlecenie GDDKiA wyremontowane zostały chodniki przy ul. Staszica. Wcześniej wybudowano także brakującą część chodników przy ul. Będzińskiej. Za sprawą GDDKiA doświetlono niebezpieczne przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Będzińskiej z Grodziecką. Na tym odcinku poprawiono również odwodnienie drogi.

Dzięki tym inwestycjom nasze miasto już nie musi się wstydzić zaniedbanymi poboczami drogi DK 94 wobec tysięcy przejeżdżających tą drogą przez nasze miasto - podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

CZYTAJ WIĘCEJ: