Basen w Parku Grabek nominowany do prestiżowej nagrody. W finale powalczy z najlepszymi inwestycjami w kraju

Strefa Wodnego Relaksu w Czeladzi otrzymała nominację do nagrody „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. W finale powalczy z najnowocześniejszymi inwestycjami w kraju. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach nominację otrzymała Kopalnia Kultury oraz Urząd Miasta.

fot. UM Czeladź
Kompleks basenów w Parku Grabek w Czeladzi

Po raz kolejny czeladzki obiekt otrzymał nominację do tytułu "Modernizacja Roku". Dzięki czemu będzie miał okazję powalczyć z najnowocześniejszymi inwestycjami w kraju.

– Cieszy fakt, że jak co roku od kilku lat w różnych kategoriach, nasz obiekt znów będzie miał szanse na to zaszczytne wyróżnienie tłumaczy Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Szaleniec podkreśla, że w poprzednich latach tytuł „Modernizacji Roku” uzyskał budynek Kopalni Kultury oraz urzędu miasta, który dodatkowo został „Obiektem XXV-lecia”. Dwa lata temu natomiast wygrał budynek dawnych warsztatów elektrycznych. Dodatkowe wyróżnienia otrzymał Park Grabek oraz remont i przebudowa Kamienicy Konarzewskich.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” polega na wyłonieniu inwestycji i modernizacji budowlanych, ukończonych w roku poprzednim, które wyróżniają się szczególnymi walorami wizualnymi, funkcjonalnymi oraz urbanistycznymi.

Jak przebiegała rewitalizacja basenu?

Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2020 roku. Dzięki inwestycji poprowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi powstał nowoczesny kompleks basenowy, który składa się z:

  • basenu pływackiego o długości 25 metrów,
  • basenu rekreacyjnego o długości 24 metrów,
  • wodnego placu zabaw, brodzika,
  • zaplecza technicznego.

Basen posiada cztery tory pływackie, oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki oraz ściany nawrotne wraz z słupkami. Natomiast basen rekreacyjny posiada leżankę z masażerem armatkę oraz kurtynę wodną. Koszt inwestycji wyniósł 12 mln złotych.

– Nie tylko budujemy i remontujemy, ale staramy się, by wygląd i funkcjonalność nowych czy odnowionych obiektów był na najwyższym poziomie, także pod względem estetyki. Tak więc życzmy, by zgłoszony przez inwestora, czyli nasze Czeladzkie Wodociągi basen na Grabku, zdobył tytuł „Modernizacji Roku” rozsławiając nasze miasto, bo na pewno na to zasługuje – podsumowuje Szaleniec.