Kolejny inwestor planuje budowę osiedla na Piaskach w Czeladzi. Są plany i wizualizacje, a co z terminami?

Kolejna inwestycja mieszkaniowa w Czeladzi. Na terenie byłej kopalni ma powstać niewielkie osiedle mieszkaniowe.

Niedawno zakończyła się budowa dużego osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Wiosennej oraz budowa apartamentowca przy ul. Trznadla. Na Piaskach ma powstać jeszcze jedno niewielkie osiedle. W pobliżu wspomnianego apartamentowca przy ul. Trznadla, na dotychczas zarośniętym samosiejkami i zaśmieconym terenie byłej kopalni Czeladź, planowane jest powstanie niewielkiego osiedla.

Cztery bloki, 120 mieszkań

Inwestor, który ma zamiar wybudować osiedle, odkupił teren od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W tym miejscu planuje stworzyć cztery bloki, w których znajdzie się ok. 120 mieszkań. Prócz tego powstać ma podziemny parking dla mieszkańców. Nie zabraknie również zieleni na planowanym skwerze. Według projektu ma się znaleźć w okolicach muru oddzielającego przyszłe osiedle od trenów górniczego kościoła.

A co z terminem realizacji?

– Niestety, inwestor nie poinformował jak dotąd, kiedy inwestycja ma się rozpocząć, dlatego zastrzegam, oby nie skończyło się tak jak na Nowopogońskiej, gdzie też miało powstać osiedle czterech domów i póki co na planach się skończyło zastrzegł w mediach społecznościowych Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta.