Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych coraz bliżej. Akcję wspierają także zagłębiowskie miasta. Poszukiwani są wolontariusze

Fundacja Wolne Miejsce wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz władzami miast po raz kolejny organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Do akcji ponownie włączył się między innymi Będzin.

Fot. Facebook/ Wolne miejsce
Fundacja Wolne Miejsce organizuje też wspólnie z GZM Metropoloitalną Wigilię dla samotnych jpg

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych odbędzie się w wielkanocny poranek, 9 kwietnia, o godzinie 9 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. – Święta to piękny czas, ale dla wielu osób trudny, a my chcemy to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem oraz naszą – wolontariuszy – obecnością i życzeniami. Chcemy zaprosić każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na organizację Wielkanocy w gronie najbliższych – do spędzenia jej razem z nami – podkreślają w Fundacji Wolne Miejsce.

Wolontariusze poszukiwani!

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji.

Fundacja prosi o wsparcie, zapraszając chętnych wolontariuszy. Spotkania organizacyjne z koordynatorami poszczególnych działów odbywają się w każdą środę o godz. 18 w kawiarence przy sklepie socjalnym „Spichlerz” na ul. Tysiąclecia 82 w Katowicach. – Każdy na pewno znajdzie u nas miejsce, w którym się świetnie odnajdzie. Zapraszamy zarówno do prac na kuchni, działań przy dekoracjach hali, ustawianiu stołów, transporcie darów, przy pracach porządkowych, a także do działu kelnerskiego podczas samego wydarzenia – wyliczają w Fundacji Wolne Miejsce.

Wielkie gotowanie w MCK

Jak informuje fundacja, wielkie Wielkanocne Gotowanie 2023 odbędzie się tradycyjnie w profesjonalnej kuchni zlokalizowanej Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach koło „Spodka”. – Szefowa kuchni wraz z kucharzami, wolontariuszami, uczniami szkół gastronomicznych zacznie działać już tydzień przed Wielkanocą. Jak co roku, do pomocy w gotowaniu zapraszamy także gwiazdy znane z kulinarnych programów telewizyjnych. A wszystko to właśnie dla tych najbardziej potrzebujących, którzy czekają na rozmowę i ciepły posiłek w niedzielny, wielkanocny poranek – wyjaśnia Fundacja Wolne Miejsce.

Organizację Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych można wesprzeć przygotowując ręcznie robione stroiki i dekoracje na świąteczne stoły czy organizując zbiórki produktów – uaktualnianą listę znaleźć można na fanpage’u fundacji.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych konferencja

Może Cię zainteresować:

W Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych udział weźmie 3 tysiące osób? Wydarzenie, które odbędzie się w Katowicach, organizują także miasta z Zagłębia

Autor: Redakcja

16/12/2022

Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

Może Cię zainteresować:

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych znów w formie mobilnej. Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Autor: Patryk Osadnik

14/12/2021