Metropolitalna Wigilia dla Samotnych znów w formie mobilnej. Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych drugi raz odbędzie się w formie mobilnej. W piątek, 17 grudnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się wielkie gotowanie. Fundacja Wolne Miejsce potrzebuje trzech ton karpi, dwóch ton śledzi czy 600 kilogramów ziemniaków.

GZM
Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 Metropolitalna Wigilia dla Samotnych została zorganizowana mobilnie. Wolontariusze samochodami rozwieźli do potrzebujących setki kilogramów karpi, śledzi czy mandarynek. Tam, gdzie było to możliwe, zatrzymywali się na krótką rozmowę, aby dotrzymać samotnym towarzystwa.

Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, poinformowała, że w tym roku również odbędzie się ona w formie mobilnej.

– W czwartek wchodzimy na kuchnię i od piątku (17 grudnia - przyp. red.) już gotujemy. W tym roku gotujemy nie tylko dla Katowic, ale też innych miast. Szukamy kucharzy, szkół gastronomicznych, które nam pomogą. Szukamy produktów. Wszystkie informacje można znaleźć na naszym Facebooku i stronie internetowej – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą przygotowywane kolacje nie tylko dla potrzebujących z Górnośląski-Zagłębiowskiej Metropolii, ale także z Warszawy czy Kołobrzegu, dlatego potrzeby są spore. Fundacja musi przygotować trzy tony karpi, dwie tony śledzi, tonę kapusty kiszonej, 600 kilogramów ziemniaków czy 100 tys. uszek z grzybami. To wszystko dla 6 tysięcy osób.

W środę, 15 grudnia, uruchomione zostaną infolinie dla osób, które chcą skorzystać z pomocy w ramach Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. Telefony będą czynne w godz. 9.00-17.00 do poniedziałku, 20 grudnia.

czytaj więcej:

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych konferencja

Trzy tysiące osób na Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych?

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2021

Tysiące kolacji wigilijnych dla potrzebujących

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Fundacja Wolne Miejsce organizuje też wspólnie z GZM Metropoloitalną Wigilię dla samotnych jpg

Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych: potrzebni wolontariusze

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Iwona Załucka

Sosnowiec. Protest przeciw projektowi ustawy „Lex Czarnek”

Od stycznia 2022 roku rusza sosnowiecki bon żłobkowy

Bon żłobkowy już od stycznia. Jak się ubiegać o świadczenie?