Koniec kilku inwestycji drogowych w Sosnowcu. W mieście powstał także nowy parking. Z budżetu obywatelskiego

Na terenie miasta zakończono remont ulicy Starowiejskiej, Jedności oraz Kraszewskiego. Pod koniec 2022 roku końca dobiegły prace związane z budową nowego parkingu w rejonie ulic Kaliskiej oraz Wawel. Do użytku oddano w sumie 60 nowych miejsc parkingowych.

Fot. Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Zakończyły się prace na ulicy Kraszewskiego

Pod koniec grudnia zakończono cztery inwestycje przebiegające na terenie miasta. Inwestycje realizowane były w ramach budżetu obywatelskiego. W ostatnim tygodniu grudnia zakończył się remont ulicy Starowiejskiej. W trakcie prac położono nową nawierzchnię, a także wstawiono krawężniki. Łączny koszt modernizacji wyniósł 275 tysięcy złotych. Dzięki środkom poprawiło się bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

Kolejnymi inwestycjami były remonty ulic Jedności oraz Kraszewskiego. Głównym celem remontu ul. Jedności była poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców dojeżdżających do m.in. Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu. Wymianie uległa nawierzchnia drogi oraz chodnik. Łączna kwota prac wyniosła 250 tysięcy złotych.

Natomiast przy ulicy Kraszewskiego modernizacją objęty został odcinek od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego, następnie wzdłuż budynku jednorodzinnego oznaczonego numerem 2f oraz wzdłuż budynków wielorodzinnych oznaczonych numerami 4a do 6a, do skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego (główną). Prac podjęło się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych espri sp. z o.o. Miasto zapłaciło za to ponad 539 tysięcy złotych.

Nowe miejsca parkingowe w Sielcu

W grudniu zakończył się trwający od września kolejny projekt realizowany w ramach BO. W rejonie w rejonie ulic Kaliskiej i Wawel zakończono budowę nowego parkingu. Łącznie powstało 60 miejsc parkingowych. Koszt inwestycji wyniósł 350 tysięcy złotych. Pierwsze samochody zaparkowały na nowym parkingu 29 grudnia.

O parking zabiegali mieszkańcy. I nic dziwnego. Teren, na którym powstał nowy parking znajduje się w newralgicznym miejscu, ponieważ w okolicy są Szkoła Podstawowa nr 6, Sąd Pracy, poradnia zdrowia, a także liczne sklepy. I osiedle Sielec.

Ulica Kukułek

Może Cię zainteresować:

Pierwszy wykonawca wycofał się, prace zostały wstrzymane. Przebudowę ulicy Kukułek udało się jednak dokończyć

Autor: Martyna Urban

24/11/2022

Prace przy ulicy Lenartowicza zostały wznowione

Może Cię zainteresować:

Inwestycja na ulicy Lenartowicza zakończy się w połowie roku? Prace będą kosztować ponad 9,1 mln złotych

Autor: Redakcja

30/01/2023

Chomik Europejski

Może Cię zainteresować:

W Egzotarium pojawią się chomiki europejskie. Sosnowiecka placówka będzie współpracowała z uniwersytetami z Krakowa i Poznania

Autor: Martyna Urban

30/01/2023