Pierwszy wykonawca wycofał się, prace zostały wstrzymane. Przebudowę ulicy Kukułek udało się jednak dokończyć

Przebudowa ulicy Kukułek rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Początkowo urząd informował o wcześniejszym terminie zakończenie prac, jednak modernizację wydłużyło wycofanie się pierwszego wykonawcy.

Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Ulica Kukułek

Przebudowa ulicy Kukułek dobiegła końca. Prace w tym miejscu rozpoczęły się w końcu w styczniu 2021 r. Przebudowę – za 5,9 mln zł – miała zrealizować firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Jednak już na samym początku inwestycji pojawiły się problemy. Wykonawca wycofał się z modernizacji, a prace zostały wstrzymane. Miasto rozpisało nowy przetarg. Za dokończenie inwestycji odpowiadała firma Silesia Invest. Cała przebudowa kosztowała 7,6 mln zł.

Nie tylko nowy odcinek jezdni

Inwestycja przy ul. Kukułek to przede wszystkim 1,7 km nowej jezdni, ułożenie podbudowy drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbaliśmy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawiły się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowodowało ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Zmieniła się również organizacja ruchu na ulicy 11 Listopada. Kierowcom ponownie została udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki. Umowa z nowym wykonawcą została rozszerzona, co oznacza, że dodatkowe ulice, których w pierwszej umowie nie było, zostały przebudowane. Oprócz tego przebudowano także ulicę Koźlą oraz boczne fragmenty ulicy 11 Listopada.

Inwestycji towarzyszyła budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej. Warto przypomnieć że przebudowa zostanie dofinansowana kwotą niemal 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.