Komunalne osiedle w Czeladzi będzie gotowe przed czasem? „Wkrótce przedstawimy regulamin przydziału mieszkań”

Przy ulicy Hallera w Czeladzi powstaje osiedle komunalne. Wiele wskazuje na to, że inwestycja będzie gotowa przed czasem – wiosną 2025 roku. – Wkrótce przedstawimy do zatwierdzenia Radzie Miasta regulamin przydziału mieszkań – zapowiada Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Hallera w Czeladzi rozpoczęła się latem 2023 roku. Plany budowy osiedla komunalnego powstały w mieście już wiele lat temu, ale ich realizacja stała się możliwa dopiero po uzyskaniu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na budowę 134 mieszkań miasto otrzymało na początku 2023 roku ponad 67,5 mln złotych bezzwrotnej dotacji, po czym podpisano umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud. To właśnie ta spółka – jako inwestor – będzie także zarządzać nowymi budynkami. Dombud wcześniej kupił, za 4 miliony złotych, działkę przy Hallera.

– Jak zapewniają budowlańcy z firmy Dombud całe osiedle – 10 budynków a w nich 287 mieszkań i 250 podziemnych miejsc garażowych, ma być gotowe przed czasem i oddane do użytku już na wiosnę przyszłego roku – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Wkrótce przedstawimy do zatwierdzenia Radzie Miasta regulamin przydziału mieszkań. Oczywiście po zatwierdzeniu przez RM oraz uprawomocnieniu uchwały, ogłosimy regulamin publicznie. A najprawdopodobniej po wakacjach rozpoczniemy przyjmowanie wniosków – dodaje.

Z kolei już pod koniec roku lokatorzy będą mogli się wprowadzać do budynku mieszkalnego przy ulicy 21 Listopada. To dawny obiekt Szkoły Górniczej. Powstaną tu w sumie 74 mieszkania społeczne, zaś prace prowadzi spółka SIM Zagłębie. Obok budynku budowane są garaże i parking. – Tam nabór już trwa i zostało do najmu niewiele mieszkań, głównie kawalerki – podkreśla burmistrz Czeladzi.

Tak będzie wyglądać osiedle przy Hallera w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

W Czeladzi powstaje osiedle komunalne. Wiadomo już, jak będą wyglądać mieszkania. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Redakcja

23/01/2024

Budowa osiedla komunalnego w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. „Prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Inwestycja przy ul 21 Listopada 23 w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa dawnego internatu przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Powstaną tu 74 mieszkania społeczne. Zdjęcia z budowy

Autor: Redakcja

22/01/2024