Jak będzie kursować komunikacja w święta i w Nowy Rok? Zarząd Transportu Metropolitalnego odpowiada

Jak w okresie świąteczno-noworocznym kursować będą autobusy i tramwaje? Zarząd Transportu Metropolitalnego przypomina, które rozkłady jazdy obowiązywać będą w święta Bożego Narodzenia i w Nowy Rok.

Fot. ZTM
Jak będzie kursować komunikacja w święta i w Nowy Rok?

Mamy świadomość, że to temat interesujący wielu pasażerów, bo co roku podróżni dzwonią do nas i pytają, jakie rozkłady jazdy będą obowiązywać w tym wyjątkowym, zbliżającym się okresie – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy zatem specjalny komunikat. Szczegółowo opisujemy w nim funkcjonowanie komunikacji miejskiej w ciągu najbliższych 2 tygodni – dodaje.

Święta, sylwester i...

Jak zatem będzie kursować komunikacja? Jak wyjaśnia ZTM, 23 i od 27 do 30 grudnia oraz od 2 do 5 stycznia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze (nieszkolne i niewakacyjne). W Wigilię (24 grudnia) ważne będą rozkłady specjalne oznaczone jako „Wigilia” – to rozkłady przypominające sobotnie, lecz zakładające ograniczenie kursowania linii tramwajowych od godz. 16 oraz zakończenie kursowania linii autobusowych i trolejbusowych ok. godz. 16-18. W kolejnych dniach, czyli 25 i 26 grudnia 2022 r. (święta Bożego Narodzenia), a także 1 stycznia 2023 r. (Nowy Rok), obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta.

A co z ostatnim dniem roku? 31 grudnia obowiązywać będą rozkłady specjalne oznaczone jako „Sylwester” – to, podobnie jak w Wigilię, rozkłady sobotnie zakładające wieczorne ograniczenia kursowania linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych. ZTM przypomina, że w przypadku sylwestra – w związku z zaplanowanym koncertem w Parku Śląskim w Chorzowie – wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany w komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje zostaną podane przez ZTM.

Uwaga, będą wyjątki

Warto jednak pamiętać, że w rozkładach jazdy będą zdarzać się wyjątki. – Z tego powodu pasażerowie, którzy planują korzystać z komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym, powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami podanymi na stronie internetowej. Są one dostępne w zakładce Aktualności – Komunikaty – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Poza zmianami w rozkładach jazdy, w okresie świąteczno-noworocznym będą inaczej działać Punkty Obsługi Pasażera. W Wigilię będą nieczynne, a 30 i 31 grudnia będą obsługiwać podróżnych odpowiednio od godziny 7 do 18 oraz od 9 do 13.

Nowa linia tramwajowa Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Tramwaje pojechały nową linią w Sosnowcu – Zagórzu. Samorządowcy chcą budować dalej

Autor: Michał Wroński

19/12/2022

Otwarcie linii 15

Może Cię zainteresować:

Inauguracyjny kurs tramwajowej linii 15 w Sosnowcu Zagórzu już 19 grudnia. Nowy odcinek tramwaj przejedzie w sześć minut

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/12/2022

CiepłoBus

Może Cię zainteresować:

Przyszła zima, na ulice Sosnowca wraca CiepłoBus. Będzie kursował codziennie, a trasa zaczyna się w Konstantynowie

Autor: Redakcja

12/12/2022