Przyszła zima, na ulice Sosnowca wraca CiepłoBus. Będzie kursował codziennie, a trasa zaczyna się w Konstantynowie

Od poniedziałku, 12 grudnia, na ulice Sosnowca wyjeżdża ponownie CiepłoBus. W pojeździe osoby potrzebujące mogą się ogrzać i spożyć gorący posiłek.

Fot. UM Sosnowiec
CiepłoBus

To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Codziennie, około godziny 15.45, autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej w Konstantynowie. Po ok. 30 minutach będzie wyruszał w podróż po sosnowieckich dzielnicach.

W każdym z miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku, gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne – podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Trasa CiepłoBusa:

  • 15.30 Pobranie posiłków z CUSiW ul. Szymanowskiego 5a
  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.40 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1 Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia.

Warto przypomnieć, że w 2021 roku CiepłoBus kursował od 14 stycznia do 28 lutego. Wydano w sumie 4986 gorących posiłków, ok. 1100 litrów herbaty i ok. 1800 pączków, a do tego ponad tonę odzieży. Co kosztowało niecałe 11,5 tys. złotych. Sosnowiecki magistrat apeluje, aby w sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych kontaktować się ze strażą miejską pod nr. tel. 32 296 06 54.

Sosnowiec Zagórze jazda próbna

Może Cię zainteresować:

Nowa linia tramwajowa w Sosnowcu coraz bliżej. Tramwaje Śląskie przeprowadziły już jazdy testowe. „Infrastruktura jest gotowa”

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/12/2022

Mapa przystanków

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu rozszerzony zostanie transport nocny na życzenie: od czwartku, 1 grudnia, drugi bus obsłuży nową linię

Autor: Redakcja

30/11/2022