W Sosnowcu rozszerzony zostanie transport nocny na życzenie: od czwartku, 1 grudnia, drugi bus obsłuży nową linię

Od czwartku, 1 grudnia, w Sosnowcu rozszerzony zostanie transport nocny na życzenie – obsługiwane będą przystanki linii tramwajowej numer 26. Kurs będzie można zamówić przy pomocy aplikacji.

sosnowiec.blees.co
Mapa przystanków

W Sosnowcu od lipca 2021 roku działa nocny transport na życzenie. Bus kursuje po dawnej trasie linii nocnej 27. – Rozwiązanie sprawdziło się i od 1 grudnia miasto rozszerzy transport nocny na życzenie na przystanki linii tramwajowej nr 26 w Sosnowcu – informuje sosnowiecki magistrat. Teraz drugi bus będzie obsługiwał trasę nocnego tramwaju linii 26. Transport organizuje miasto wspólnie z firmą Blees. Kurs będzie można zamówić przy pomocy aplikacji dostępnej zarówno na iOS jak i Androida.

– Pasażer, który zgłosi chęć przejazdu otrzyma informację, za ile na jego przystanku pojawi się bus. W tych miejscach, w których przystanki tramwajowe znajdują się przy ulicy, bus będzie się zatrzymał w tych samych miejscach. W miejscach, gdzie położenie przystanku tramwajowego uniemożliwia bezpieczne zatrzymanie się busa, w okolicy znajdować się będą tzw. przystanki wirtualne – wyjaśniają w Urzędzie Miasta.

Linia obsługiwana będzie busem, który może pomieścić 9 osób. Jak informuje magistrat, do końca roku nadal będzie dostępny autobus T-27. Usługa za kurs w ramach nocnego transportu na życzenie kosztuje 3 zł. Busy kursują w godzinach od 23 do 5 rano. Pierwszy kurs – 1 grudnia o godz. 23.00.

Aplikację „Blees: Transport na żądanie” pobrać można w App Store i Google Play, a mapa trasy i przydatne informacje dostępne są tutaj. Dodajmy, że usługa – poza Sosnowcem – realizowana jest także w Jaworznie („wyeliminowanie białych plam transportowych i zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej”) i w Gliwicach („organizacja i obsługa przejazdów szkolnych”).

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Zarząd Transportu Metropolitalnego

Uwaga, zmiany w komunikacji miejskiej w Sosnowcu

Komunikacja Sosnowiec

Dwie nowe linie metropolitalne w Sosnowcu. Od 3 czerwca

Nowe autobusy

Nowe autobusy w zajezdni w Gołonogu. Wkrótce wyjadą na ulice

Nowe przystanki autobusowe w Sosnowcu

Nowe przystanki autobusowe

Sosnowiec nieszczęśliwym miastem

Sosnowiec nieszczęśliwym miastem

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse