Inauguracyjny kurs tramwajowej linii 15 w Sosnowcu Zagórzu już 19 grudnia. Nowy odcinek tramwaj przejedzie w sześć minut

Nowa trasa linii tramwajowej nr 15 w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze zacznie działać w poniedziałek, 19 grudnia. Inauguracyjny przejazd nowym odcinkiem w Zagórzu zajmie 6 minut.

Fot. Tramwaje Śląskie SA
Otwarcie linii 15

W poniedziałek, 19 grudnia, o godzinie 14:09 „piętnastka” po raz pierwszy wyruszy w nową trasę z przystanku Zagórze Centrum Przesiadkowe. Tramwaj przejedzie nieco ponad trzy kilometry. Będzie się zatrzymywał na pięciu nowych przystankach. Do przystanku końcowego Zagórze Rondo Jana Pawła II „piętnastka” ma dojechać po sześciu minutach – o 14:15. Jak informują Tramwaje Śląskie, wszystkie następne kursy linii nr 15 będą już realizowane na trasie: Katowice plac Wolności – Zagórze rondo Jana Pawła II. Częstotliwość kursów – co 15 minut.

Z pewnością z tych pierwszych kursów linii nr 15 na nowym torowisku w Zagórzu będą chcieli skorzystać nie tylko mieszkańcy Zagórza, ale także miłośnicy tramwajów z innych miast, którzy od jakiegoś czasu dopytują nas o otwarcie linii. Dlatego też ten pierwszy kurs zaplanowaliśmy dopiero po 14:00, a nie po 5:00 rano – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

Tramwaje Śląskie podały inne przykładowe czasy przejazdu „piętnastki”:

 • Zagórze rondo Jana Pawła II – Sosnowiec dworzec PKP: 17 minut
 • Zagórze rondo Jana Pawła II – Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe: 40 minut
 • Zagórze rondo Jana Pawła II – Katowice rynek: 50 minut.

Dodajmy, że nowy rozkład jazdy linii nr 15 ma wkrótce zostać opublikowany na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

    Sosnowiec Zagórze jazda próbna

    Może Cię zainteresować:

    Nowa linia tramwajowa w Sosnowcu coraz bliżej. Tramwaje Śląskie przeprowadziły już jazdy testowe. „Infrastruktura jest gotowa”

    Autor: Grzegorz Lisiecki

    06/12/2022

    Tramwaj ZTM2 ijpg

    Może Cię zainteresować:

    Zmiany w tramwajowych rozkładach jazdy w Zagłębiu i na Śląsku. Obowiązują od poniedziałku, 12 grudnia

    Autor: Grzegorz Lisiecki

    12/12/2022