Siewierz. Gnał DK91 seatem jak szalony. Jego wyczyny zarejestrował policyjny sprzęt. Kierowca został ukarany wysokim mandatem

Policjanci z sosnowieckiej grupy Speed zatrzymali 31-letniego kierowcę seata, który pędził jak szalony po DK91 w Siewierzu. Domorosły rajdowiec dostał słony mandat i podobnie wysoką liczbę punktów karnych.

Pirat drogowy dk91 siewierz

Policjanci z ruchu drogowego z Sosnowca, pełniący służbę w grupie "Speed", zakończyli szaleńczy rajd kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy. Patrolując drogę krajową numer 91 w Siewierzu, zwrócili uwagę na seata, którego kierowca stale poruszał się lewym pasem ruchu, nie zważając też na ograniczenia prędkości ustawione przed przejściem dla pieszych.

Pirat drogowy złapany na DK91 w Siewierzu

Zarejestrowana przez mundurowych prędkość 37-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego na ograniczeniu do 50 km/h wskazała aż 139 km/h. Mężczyzna wyprzedził ponadto inny pojazd na przejściu dla pieszych, a następnie nie zastosował się do znaków poziomych na jezdni, w ostatniej chwili zmieniając pas ruchu.

Za to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, policjanci ukarali 37-latka mandatem w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło aż 37 punktów. Oznacza to, że będzie on musiał przejść badania psychologiczne i ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

- Przypominamy, że wsiadając za kierownicę swojego pojazdu odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa i przestrzegajmy przepisów - ostrzegają sosnowieccy policjanci.
  Pirat drogowy sosnowiec wojkowice

  Może Cię zainteresować:

  Mieszkaniec Sosnowca zarobił wielką karę za "wyczyny" swoim bmw na drodze. WIDEO

  Autor: Katarzyna Pachelska

  06/04/2023

  Mężczyzna uciekał autem przed policją

  Może Cię zainteresować:

  18-letni kierowca uciekał przed policją z dwójką dzieci w aucie. Był pod wpływem narkotyków

  Autor: Redakcja

  01/02/2023

  Zatrzymana ukrainka sosnowiec

  Może Cię zainteresować:

  Poszukiwana za handel ludźmi Ukrainka zatrzymana w Sosnowcu. Interpol wystawił za nią "czerwoną notę"

  Autor: Katarzyna Pachelska

  12/12/2023