Dąbrowa Górnicza: podczas drugiego etapu przebudowy ulicy Staszica powstanie kolejne rondo. Prace kosztować będą ponad 9 milionów złotych

W poniedziałek, 18 marca, rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy Staszica. Na skrzyżowaniu z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną powstanie rondo. W związku z pracami wprowadzony zostaje ruch wahadłowy.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej

Oprócz nowego ronda, powstanie także rowerowe połączenie z parkiem Hallera (przez ulicę Wojska Polskiego). Prace zaczęły się jednak na odcinku ulicy Staszica od skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną w stronę Strzemieszyc. W związku z tym, na 300-metrowym fragmencie drogi koniecznością było wyłączenie jednego pasa jezdni – ruchem steruje wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Po zakończeniu przebudowy jednego pasa, drogowcy zajmą się kolejnym. Później prace będą kontynuowane na kolejnym odcinku ulicy Staszica aż do skrzyżowania z ulicą Ziemby.

Jak informuje dąbrowski magistrat, w ramach przebudowy wyremontowane zostaną wpusty deszczowe, wykonana zostanie stabilizacja podbudowy jezdni, ponadto drogowcy ułożą nowe krawężniki. Powstaną też nowe chodniki. Na koniec, na skrzyżowaniu ulic Staszica z Wojska Polskiego i Starocmentarną wybudowane zostanie rondo.

Drugi etap za ponad 9 mln zł

Inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego niemal 4 miliony złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2024-2025. Przypomnijmy, że pierwszy etap przebudowy ulicy Staszica kosztował 10 milionów złotych, a dotacja wyniosła 3,8 mln zł. Wybudowano wówczas niemal 2-kilometrową drogę rowerową, chodnik, kanalizację deszczową, wzmocnioną podbudowę ulicy, położono nową nawierzchnię. Powstało także rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1.

Na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1 rozpocznie się budowa ronda

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: trwa przebudowa ul. Staszica i Oddziału AK Ordona. Rozpoczyna się budowa ronda, będą zmiany w organizacji ruchu

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/05/2023

Nowe rondo na Staszica w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Przebudowa ulicy Staszica: połowa ronda jest już niemal gotowa. „Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Przebudowany zostanie kolejny odcinek ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zostanie przebudowany kolejny odcinek ulicy Staszica. Jest dofinansowanie, ale... „Będziemy szukać w budżecie miasta brakującej kwoty”

Autor: Redakcja

04/10/2023