Dąbrowa Górnicza: trwa przebudowa ul. Staszica i Oddziału AK Ordona. Rozpoczyna się budowa ronda, będą zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek, 8 maja, rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1 w Dąbrowie Górniczej. Z kolejnym etapem prac związana będzie zmiana organizacji ruchu.

Przebudowa dwukilometrowego odcinka ulic Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się w lutym. Jak dotąd prace dotyczyły głównie budowy nowej drogi rowerowej, chodnika, a także przebudowy 400-metrowego odcinka ulicy Staszica między posesję pod numerem 76 a skrzyżowaniem z ul. Świerkową. W poniedziałek, 8 maja, inwestycje wejdzie w kolejny etap. Na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1 rozpocznie się budowa ronda.

Zmiana organizacji ruchu, będzie objazd

W poniedziałek, na odcinku między ulicą Świerkową a łącznicami z DK94 i S1, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Uwaga – nie będzie możliwości zjazdu z DK94 na ulicę Staszica i trasę S1, a także z ulicy Staszica na DK94 i S1. Taka organizacja ruchu ma umożliwić szybką i sprawną budowę ronda. Prace obejmą w sumie 400-metrowy odcinek ulicy Staszica od ul. Świerkowej do skrzyżowania z łącznicami DK94 i S1.

Objazd dla kierowców chcących zjechać z DK94 na trasę S1 w kierunku Tychów zostanie wytyczony przez pobliski węzeł S1 i DK94, a także – dla jadących ulicami Staszica i Oddziału AK Ordona – przez skrzyżowanie przy Mikrohucie – informuje dąbrowski magistrat.

Pierwszy etap prac zakończy się jesienią

Rondo wraz z nowym oświetleniem znacznie poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu oraz skróci kolejkę samochodów, które w godzinach szczytu ustawiają się na DK94 – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Ważnym efektem przebudowy będzie 2-kilometrowa droga rowerowa, którą połączy Strzemieszyce ze Staszicem.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje 9,6 mln złotych, z czego ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z harmonogramem, przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona ma się zakończyć w październiku, ale... – Gdy pozyskamy dofinansowanie na przebudowę drugiej części ul. Staszica, powstanie kolejne rondo na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego i Starocmentarną, a droga rowerowa zostanie przedłużona do parku Hallera – dodaje prezydent miasta.

Trwa remont ul Staszica Ordona w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Nowa nawierzchnia, droga rowerowa i rondo zamiast skrzyżowania. Trwa przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/04/2023

Przebudowa ulic Oddziału AK Ordona i Stanisława Staszica ma potrwać 10 miesięcy

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona ma potrwać 10 miesięcy. Inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/02/2023