Dąbrowa Górnicza: zostanie przebudowany kolejny odcinek ulicy Staszica. Jest dofinansowanie, ale... „Będziemy szukać w budżecie miasta brakującej kwoty”

Kończy się przebudowa odcinka ulicy Stanisława Staszica od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Hotelową w Dąbrowie Górniczej, tymczasem miasto dostało dofinansowanie na remont kolejnego odcinka tej ulicy, tym razem od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Starocmentarną.

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Przebudowany zostanie kolejny odcinek ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza otrzymała 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2024-2025 na przebudowę kolejnego fragmentu ulicy Staszica – od skrzyżowania z ulicą Ziemby do skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną.

– Wnioskowaliśmy o 50-procentowe dofinansowanie, otrzymaliśmy mniej. Oczywiste jest, że skoro powiedzieliśmy „a” i kończymy właśnie pierwszy etap przebudowy ulicy Staszica i Oddziału AK Ordona, to musimy powiedzieć „b” i podjąć się wyzwania – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Chodzi o przebudowę kilometrowego odcinka ulicy Staszica. Zgodnie z projektem, powstanie między innymi rondo na skrzyżowaniu z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną. Wybudowana zostanie także dalsza części drogi rowerowej, która – poprzez ulicę Wojska Polskiego – połączona zostanie z drogą w parku Hallera. – Będziemy szukać w budżecie miasta brakującej kwoty i równocześnie przygotowywać dokumentację do przetargu – dodaje prezydent miasta.

Przypomnijmy, że kończąca się przebudowa odcinka ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona rozpoczęła się w lutym. Remont dotyczy ponad dwukilometrowego odcinka – od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Hotelową. Prace kosztują 9,6 mln złotych, z czego ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nowe rondo w Dąbrowie Górniczej na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe rondo jest już gotowe. Trwa przebudowa ponad dwukilometrowego odcinka ulicy Staszica. Miasto stara się o dofinansowanie kolejnego etapu prac

Autor: Redakcja

06/09/2023

Remont alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w Dąbrowie Górniczej, drogowcy układają kolejną warstwę nawierzchni na alei Piłsudskiego. Kiedy wrócą tramwaje?

Autor: Redakcja

03/10/2023