Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w Dąbrowie Górniczej, drogowcy układają kolejną warstwę nawierzchni na alei Piłsudskiego. Kiedy wrócą tramwaje?

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w Dąbrowie Górniczej. Na wtorek i środę – 3 i 4 października – na alei Piłsudskiego drogowcy zaplanowali układanie ostatniej warstwy nawierzchni na prawie dwukilometrowym odcinku jezdni. A kiedy wrócą tramwaje?

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Remont alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Przypomnijmy, że przebudowa alei Piłsudskiego jest częścią inwestycji – miasta i spółki Tramwaje Śląskie, która zmienia główną oś komunikacyjną Dąbrowy Górniczej. Prace objęły między innymi modernizację torowisk i trakcji elektrycznej, remont ul. Królowej Jadwigi i Sobieskiego, chodników i budowę dróg rowerowych. Ponadto miejscu dawnych skrzyżowań powstają ronda. Pojawią się także nowe przystanki – część z nich będzie wspólna dla tramwajów i autobusów.

We wtorek, 3 października, drogowcy zaplanowali układanie ostatniej warstwy nawierzchni na prawie dwukilometrowym odcinku jezdni – od stacji paliw do ulicy Kasprzaka.

– Prace zostały podzielone na dwa etapy: we wtorek rozściełacze wyjadą na odcinek między BP a zintegrowanym przystankiem na Manhattanie, w środę drogowcy będą pracować na odcinku między zintegrowanym przystankiem na Manhattanie a ulicą Kasprzaka – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – W trakcie prac ruch samochodów w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w stronę centrum.

We wrześniu, zgodnie w wcześniejszym harmonogramem, miały do miasta wrócić tramwaje, jednak powrót został opóźniony. – Jeśli wykonawca prac zakończy wszystkie niezbędne do tego prace, tramwaje wyjadą na tory w listopadzie – dodaje prezydent.

Wycinka drzew w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

W projekcie m.in. budowy ronda turbinowego, dróg rowerowych i chodników w Dąbrowie Górniczej ograniczono wycinkę drzew z 218 do 28

Autor: Paulina Gałbas

30/03/2022

Kolejny fragment alei Piłsudskiego zostanie udostępniony dla ruchu

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa ulic wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej. Gotowy jest kolejny fragment alei Piłsudskiego. Koniec prac jeszcze w tym roku?

Autor: Redakcja

06/03/2023