W projekcie m.in. budowy ronda turbinowego, dróg rowerowych i chodników w Dąbrowie Górniczej ograniczono wycinkę drzew z 218 do 28

Za każde wycięte drzewo podczas budowy ronda turbinowego, dróg rowerowych i chodników oraz zatok autobusowych wzdłuż al. Piłsudskiego i ul. Królowej Jadwigi, Dąbrowa Górnicza posadzi 3 nowe.

UM Dąbrowa Górnicza
Wycinka drzew w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza wobec budowy ronda turbinowego, dróg rowerowych i chodników oraz zatok autobusowych wzdłuż al. Piłsudskiego i ul. Królowej Jadwigi ograniczyła wycinkę drzew z 218 do 28. Stało się to za sprawą ograniczenia szerokości drogi rowerowej czy chodnika, a także zmieniając zabezpieczenie wykopu pod pochylnię rowerową.

Zamiana żelbetowych murów typu „L” na bezwykopowo wywiercane pale wraz z lekką korektą przebiegu pochylni pozwoli uniknąć wycinki drzew między blokiem przy Piłsudskiego 36 a przejściem podziemnym – wyjaśnia Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Dąbrowa Górnicza zatrzyma zieleń

Dzięki wprowadzonym zmianom w projekcie inwestycji nie ucierpią lipowe alejki po stronie osiedla Sikorskiego. Są one zieloną izolacją osiedla od ruchliwej ulicy.

Dostrzegliśmy już wcześniej, że projektanci nie kierują się ochroną drzew w takim stopniu, jakbyśmy chcieli. Dlatego tak ważne są wizje lokalne, by wycinki odbywały się tylko tam, gdzie jest to naprawdę niezbędne. Przy okazji deklaruję, że za każde wycięte przy tej inwestycji drzewo posadzimy trzy nowe – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

czytaj więcej:

Stacja Dabrowa Górnicza Strzemieszyce maszyny i budowa przejścia pod torami

Koniec prac na stacji w Strzemieszycach jeszcze w tym roku

Rozpoczęła się budowa osiedla TBS w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla

Modernizowany dworzec w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa dworca: elewacja jest już gotowa

Przejście podziemne

W Strzemieszycach powstanie przejście podziemne

Strefa inwestycyjna Tucznawa

Nowi inwestorzy w Tucznawie? Są kolejne przetargi

Budowa dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

Efekty przebudowy na dworcu kolejowym w Gołonogu

Skrzyżowanie, na którym powstanie rondo

Nowe rondo w Strzemieszycach Wielkich. Za 7,7 mln złotych