Dąbrowa Górnicza: nowe rondo jest już gotowe. Trwa przebudowa ponad dwukilometrowego odcinka ulicy Staszica. Miasto stara się o dofinansowanie kolejnego etapu prac

Na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94 w Dąbrowie Górniczej powstało już nowe rondo, zniknęła też sygnalizacja świetlna. Przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona trwa już od siedmiu miesięcy.

Przypomnijmy, że przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona rozpoczęła się w lutym. Remont dotyczy ponad dwukilometrowego odcinka – od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Hotelową. Prace związane są nie tylko z wymianą nawierzchni jezdni, ponieważ powstaje także kanalizacja deszczowa, droga rowerowa i chodnik. Uzupełniane jest oświetlenie.

Zniknęła sygnalizacja świetlna

Na jakim etapie jest inwestycja? Dobiegła już końca budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94.

– By przejechać przez nowe rondo, które powstało na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94, nie musimy już zatrzymywać się przed wahadłową sygnalizacją świetlną. Sygnalizacja zniknęła, bo drogowcy ułożyli ostatnią warstwę nowej nawierzchni zarówno na rondzie, jak i na ulicy Staszica (od ronda do skrzyżowania z ulicą Uthkego). Nawierzchnię na niemal 2 km zyskała już także nowa droga rowerowa wzdłuż ulicy Staszica i Oddziału AK Ordona – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Prace prowadzone obecnie są przy fragmencie ulicy Staszica, między skrzyżowaniami z ulicami Uthkego i Ziemby. To głównie roboty brukarskie. W połowie września ma się tutaj pojawić ostatnia warstwa nawierzchni – zarówno na jezdni, jak i na drodze rowerowej. Z kolei w drugiej połowie września pojawi się nowe oświetlenie, a drogowcy pomalują oznakowanie poziome. Mają też zostać otwarte łącznice z DK94 oraz S1.

Koniec w październiku, ale…

Prace kosztują 9,6 mln złotych. Z tej kwoty ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma się zakończyć w październiku.

O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – przypomina prezydent miasta.

Nowe rondo na Staszica w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Przebudowa ulicy Staszica: połowa ronda jest już niemal gotowa. „Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Trwa remont ul Staszica Ordona w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Nowa nawierzchnia, droga rowerowa i rondo zamiast skrzyżowania. Trwa przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/04/2023