Zielony labirynt, fontanna, warsztaty, animacje, koncert i... Nowy park w Sosnowcu zostanie oficjalnie otwarty

Wprawdzie mieszkańcy Klimontowa i Zagórza korzystają już z nowego parku przy placu Papieskim, ale jego oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 20 maja.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Park przy placu Papieskim zostanie oficjalnie otwarty 20 maja

Przypomnijmy, że umowa na budowę nowego parku została podpisana w czerwcu 2022 roku. Prace miały zostać zakończone do końca 2022 roku, jednak inwestycja opóźniła się. Na terenie parku o powierzchni 1,4 ha zasadzono ponad tysiąc drzew, z czego blisko 250 to nasadzenia zastępcze, których dokonano po wycince pod budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Środuli. Wśród zasadzonych gatunków drzew znalazły się jarząby mączne, klony pospolite i inne. Powstały sportowe ścieżki, ławki, oświetlenie, wyrównano teren i odtworzono trawniki. Pojawiły się kosze na śmieci.

Największymi atrakcjami są: zielony labirynt znajdujący się we wschodniej części parku oraz fontanna typu „dry plaza”, mieszczącą się w centralnej części. Zagospodarowanie terenu należącego wcześniej do spółdzielni mieszkaniowej Hutnik kosztowało ponad 4 mln złotych.

Oficjalne otwarcie parku zaplanowano na sobotę, 20 maja. Między godziną 15 a 17 zorganizowane zostaną warsztaty robienia domków dla owadów dla 50-osobowej grupy uczestników, gra „Labirynt ekologiczny” (oczywiście w labiryncie), warsztaty „Mali ogrodnicy”, animacje dla dzieci, odbędzie się także występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

Dodajmy, ze również 20 maja, na placu Papieskim, w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu, odbędzie się koncert „Pamięć i tożsamość”. Na scenie wystąpi zespół Sound’N’Grace. Początek – godzina 19.

Plac Papieski na ukończeniu

Może Cię zainteresować:

Tysiąc drzew, zielony labirynt, ponad 4 miliony złotych. Park w Zagórzu jest już gotowy, trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

25/04/2023

Ławeczka Jacka Cygana w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Jedna, multimedialna ławeczka, pięć znanych piosenek. Głosowanie zakończone. Jakie utwory Jacka Cygana wybrzmią w Parku Sieleckim?

Autor: Redakcja

03/03/2023