Tysiąc drzew, zielony labirynt, ponad 4 miliony złotych. Park w Zagórzu jest już gotowy, trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

Prace porządkowe w parku przy Placu Papieskim dobiegają końca. Na nowym terenie rekreacyjno-wypoczynkowym zasadzono ponad tysiąc drzew. Z parku w dzielnicy Zagórze mieszkańcy w pełni będą mogli skorzystać już pod koniec kwietnia.

Długo wyczekiwany park w Zagórzu w najbliższych dniach zostanie oficjalnie otwarty. Jak poinformował sosnowiecki magistrat, prace porządkowe na nowym terenie rekreacyjno-wypoczynkowym dobiegają końca. Park powstał na nieużytkach przy ulicy Rydza-Śmigłego, należącego wcześniej do spółdzielni mieszkaniowej Hutnik.

Ponad tysiąc drzew

Mieszkańcu dzielnicy Zagórze już za kilka dni będą mogli nacieszyć się zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na terenie parku o powierzchni 1,4 ha wykonano ponad tysiąc zasadzeń drzew, z czego blisko 250 stanowiły nasadzenia zastępcze, których dokonano po wycince pod budowę nowego stadionu w Środuli. Wśród zasadzonych gatunków drzew znalazły się jarząby mączne i klony pospolite i wiele innych.

Najbardziej efektowną atrakcją parku jest zielony labirynt, w którym drogę wyznaczają zielone krzewy, zlokalizowany wschodniej jego części. Już teraz cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających. Kolejnym często odwiedzanym punktem jest jeszcze nieczynna fontanna typu „dry plaza”, mieszczącą się w centralnej części parku.

Jak poinformował Rafał Łysy, rzecznik prasowy urzędu miejskiego, prace porządkowe w nowym parku zostaną zakończone do końca kwietnia 2023 roku.

Prace trwały niemal rok

Przypomnijmy, że umowa na budowę nowego parku została podpisana w czerwcu 2022 roku. Początkowo prace miały zostać zakończone do końca 2022 roku, jednak ze względu na powstałe opóźnienia termin został przesunięty o cztery miesiące.

Budowa objęła również wykonanie sportowych ścieżek, oświetlenia, montaż ławek, koszy na śmieci oraz wyrównanie terenu i odtworzenie trawników. Zagospodarowanie parku kosztowało ponad 4 mln zł.

Park w Zagórzu w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowę na budowę nowego parku w Sosnowca. Mieszkańcy Zagórza będą mogli spędzać swój wolny czas wśród zieleni

Autor: Paulina Gałbas

23/06/2022