Jedna, multimedialna ławeczka, pięć znanych piosenek. Głosowanie zakończone. Jakie utwory Jacka Cygana wybrzmią w Parku Sieleckim?

Jeszcze w tym miesiącu z ławeczki Jacka Cygana w Parku Sieleckim zabrzmią dźwięki piosenek, do których teksty napisał pochodzący z Sosnowca artysta.

Fot. UM Sosnowiec
Ławeczka Jacka Cygana w Sosnowcu

Przypomnijmy, że ławeczka Jacka Cygana, pochodzącego z Sosnowca autora tekstów piosenek, poetę, prozaika, scenarzystę, jurora i organizatora festiwali muzycznych, została zaprezentowana podczas zeszłorocznych Dni Sosnowca, 18 września. Również tego dnia odsłonięto w mieście mural Jacka Cygana.

Tymczasem ławeczka, która stoi w Parku Sieleckim to ławeczka multimedialna, muzyczna. Powstała, aby promować twórczość Jacka Cygana i przy okazji przypominać, skąd pochodzi znany twórca polskich piosenek. Z ławeczki wybrzmią piosenki, do których tekst napisał właśnie Jacek Cygan. W tym roku odbyło się głosowanie; mieszkańcy miasta mogli wybrać, jakich kompozycji będzie można posłuchać w Parku Sieleckim.

Wszystko jasne. Wiemy już, jakie utwory autorstwa Jacka Cygana będzie można posłuchać z ławeczki, która stoi w Parku Sieleckim. To efekt Waszego głosowania na antenie Radia Katowice – poinformował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Oto utwory, które wybrzmią z ławeczki Jacka Cygana:

  • C'est la vie – Andrzej Zaucha,
  • Czas nas uczy pogody – Grażyna Łobaszewska,
  • Jaka róża taki cierń – Edyta Gepert,
  • Dumka na dwa serca – Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak,
  • Pokolenie – Kombi.

Po raz pierwszy piosenek z ławeczki będzie można posłuchać w sobotę, 25 marca. – Data nie jest przypadkowa, bo tego dnia odbędzie się finał XX edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej Intermuza – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Ławeczka Jacka Cygana w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Odsłonięta w zeszłym roku ławeczka Jacka Cygana w Parku Sieleckim w końcu zagra. Kiedy usłyszymy pierwsze piosenki?

Autor: Urszula Gołkowska

28/01/2023

Mural Jacka Cygana

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu z wizerunkiem Jacka Cygana

Autor: Aleksandra Szlęzak

18/09/2022