Zamaskowani sprawcy dokonali napadów z bronią w ręku. Jak się okazało, to dwaj 18-latkowie. Trafili już do aresztu

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy pod koniec 2022 roku, z bronią w ręku, dokonali rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. Sprawcy na trzy miesiące trafili do aresztu.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Jeden z zatrzymanych 18-latków

Do pierwszego napadu doszło 2 grudnia, w solarium w Gołonogu. – Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do budynku i po oddaniu czterech strzałów z broni, zażądali pieniędzy i telefonu komórkowego od pracownicy solarium. Mężczyźni siłą wepchnęli kobietę do jednego z pomieszczeń, a następnie zabrali szufladę, w której było 2 tysiące złotych utargu – relacjonują policjanci.

Z kolei pod koniec grudnia, na ulicy 3 Maja, dwaj 18-latkowie wtargnęli do jednego z salonów kosmetycznych, z którego ukradli 2500 złotych. Próbował powstrzymać ich właściciel salonu, jednak sprawcy uciekli z łupem. Kryminalni z dąbrowskiej komendy, wspólnie z wywiadowcami, przejrzeli nagrania monitoringu i wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli brać udział w tych zdarzeniach. W niedzielę zatrzymali dwóch 18-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, zaś drugi – Katowic.

Mężczyźni zostali przewiezieniu do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży rozbójniczej, za co mogą spędzić w więzieniu najbliższe 12 lat. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące – informuje dąbrowska komenda.

Rozbite auto Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Jechała pijana i grzmotnęła w latarnię. Oferowała policjantom 1400 zł "by zapomnieli o sprawie"

Autor: Katarzyna Pachelska

17/01/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

31-latka oszukiwała w internecie, na portalach sprzedażowych. Usłyszała 26 zarzutów, w tym także za podrabianie podpisów

Autor: Redakcja

14/01/2023

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Wyszedł z więzienia. Tego samego dnia zadźgał nożem teściową i próbował zamordować żonę

Autor: Patryk Osadnik

12/01/2023