31-latka oszukiwała w internecie, na portalach sprzedażowych. Usłyszała 26 zarzutów, w tym także za podrabianie podpisów

Policjanci zatrzymali 31-letnią mieszkankę Jaworzna, która w internecie – korzystając z portali sprzedażowych, wyłudziła ponad 14 tys. złotych od 24 osób z całego kraju. Usłyszała już 26 zarzutów, między innymi także za podrabianie podpisów.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jaworznickiej komendy śledztwo w sprawie oszustw internetowych, których dokonywała 31-latka prowadzili od marca 2022 roku. – Kobieta prowadziła fikcyjne aukcje internetowe wystawiając ogłoszenia o sprzedaży, m.in. odzieży, klocków, wózków dziecięcych, telefonów komórkowych. Kupujący przelewali pełną kwotę lub zaliczkę na rachunki bankowe oszustki, nie otrzymując w zamian zakupionego towaru – wyjaśniają policjanci.

Śledczy gromadzili materiał dowodowy, a także weryfikowali informacje, dzięki którym dotarli do 24 oszukanych osób z całej Polski. Kobieta została „namierzona” i zatrzymana. Śledczy przedstawili kobiecie 26 zarzutów – za oszustwa i za podrabianie podpisów na dokumentach. 31-latka przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów. Dodajmy, że kwoty, jakie wyłudziła oszustka to ponad 14 tys. złotych. Do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie trafił już akt oskarżenia.

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Wyszedł z więzienia. Tego samego dnia zadźgał nożem teściową i próbował zamordować żonę

Autor: Patryk Osadnik

12/01/2023

Nóż

Może Cię zainteresować:

Areszt dla mieszkańca Sosnowca. Rzucił się z nożem na policjanta

Autor: Michał Wroński

08/01/2023