Sosnowiec. Jechała pijana i grzmotnęła w latarnię. Oferowała policjantom 1400 zł "by zapomnieli o sprawie"

Prawie 70-letnia pani w Sosnowcu pijana kierowała samochodem osobowym. Grzmotnęła nim w przydrożną latarnię. Ale miała na tyle trzeźwy umysł, że próbowała wykombinować, jak tu się wyłgać z tej sprawy. Zamiast tego napytała sobie jeszcze większej biedy.

Śląska Policja
Rozbite auto Sosnowiec

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Krakowskiej w dzielnicy Maczki w Sosnowcu doszło do zdarzenia drogowego. Samochód uderzył w latarnię.

68-letnia kobieta prowadziła auto pijana w sztok

Kiedy tylko dotarli na miejsce, szybko zorientowali się, że kierująca fordem kobieta, która nie zapanowała nad pojazdem i uderzyła nim w latarnię, najprawdopodobniej jest pijana. Przeprowadzone badanie to potwierdziło – w powietrzu wydychanym przez 68-latkę stwierdzono blisko 2,3 promila alkoholu.

Kiedy policjanci wykonywali czynności, kobieta zaproponowała im 1400 złotych w zamian za to, że „zapomną o sprawie”. Ponawiała swoją propozycję pomimo tego, że mundurowi poinformowali ją, że już sama taka propozycja jest przestępstwem. Ostatecznie została zatrzymana.

Kiedy tylko wytrzeźwiała, usłyszała korupcyjne zarzuty. Oczywiście odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu. Może jej grozić nawet do 8 lat więzienia.

Pożar Czeladź 1

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar domu w Czeladzi. Dwie osoby poszkodowane, w tym 4-letnie dziecko

Autor: Katarzyna Pachelska

16/01/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

31-latka oszukiwała w internecie, na portalach sprzedażowych. Usłyszała 26 zarzutów, w tym także za podrabianie podpisów

Autor: Redakcja

14/01/2023

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Wyszedł z więzienia. Tego samego dnia zadźgał nożem teściową i próbował zamordować żonę

Autor: Patryk Osadnik

12/01/2023