Zagłębiowskie Centrum Onkologii otrzyma 15 milionów złotych na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. „Teraz przed szpitalem wyłonienie wykonawcy”

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej otrzyma 15 milionów złotych na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ogłoszony w styczniu 2023 roku konkurs z Funduszu Medycznego został rozstrzygnięty – finansowe wsparcie na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR otrzymało w sumie ponad 150 placówek w kraju.

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Zagłębiowskie Centrum Onkologii jpg

W konkursie ocenianych było 207 wniosków. Wybrano 152 wnioski o dofinansowanie przez Ministerstwo Zdrowia na kwotę 1 496 540 018 złotych. – Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie – powiedziała minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Dotację w wysokości 15 milionów złotych otrzyma między innymi Zagłębiowskie Centrum Onkologii. – Środki pozyskane z Funduszu Medycznego pozwolą m.in. na przeprowadzenie prac budowlanych, wykonanie instalacji i kompleksową adaptację przestrzeni, w której znajdzie się oddział – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Realizacja tego projektu stworzy nowoczesny oddział ratunkowy, którego w naszym mieście brakowało. Teraz przed szpitalem zadanie wyłonienia wykonawcy i przeprowadzenie prac, które muszą się zakończyć do 2025 roku. Po ich zakończeniu na pacjentów będzie czekał zupełnie nowy oddział w budynku ZCO przy ul. Struga.

Nowy mammograf w ZCO

Może Cię zainteresować:

Nowoczesny mammograf w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. Kosztował niemal 1,2 mln złotych. „To nadzieja na precyzyjną diagnozę i szybsze wdrożenie leczenia”

Autor: Redakcja

19/09/2023

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Może Cię zainteresować:

Dwie nowe poradnie powstały w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. „Będą uzupełnieniem dla działających w szpitalu tożsamych dziedzinowo oddziałów”

Autor: Redakcja

15/03/2023