Dwie nowe poradnie powstały w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. „Będą uzupełnieniem dla działających w szpitalu tożsamych dziedzinowo oddziałów”

Dwie nowe poradnie rozpoczynają działalność w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej – poradnia patologii i kontroli rozwoju noworodka oraz poradnia chirurgii onkologicznej. Uruchomienia poradni było możliwie dzięki kontraktom podpisanym przez szpital z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Fot. Facebook/ Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej
Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Rozwój przyszpitalnych poradni specjalistycznych to dla nas jeden z priorytetów – podkreślają w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. Jak informują szpital, pacjenci będą mogli korzystać z poradni patologii i kontroli rozwoju noworodka (czyli: poradni neonatologicznej) oraz poradni chirurgii onkologicznej. Obie poradnie zostały włączone do „systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej”.

W ZCO podkreślają, że uruchomienie poradni możliwe jest nie tylko dzięki pracy szpitalnego personelu, ale także dzięki „przychylności i zrozumieniu potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego regionu ze strony Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz konsultantów wojewódzkich w dziedzinie neonatologii i chirurgii onkologicznej”.

Nowe poradnie będą uzupełnieniem dla działających w szpitalu tożsamych dziedzinowo oddziałów. Dzięki temu poprawi się dostępność do świadczeń a pacjentom po zakończeniu hospitalizacji zapewniona zostanie kompleksowość oraz ciągłość leczenia w trybie ambulatoryjnym – podkreśla Marzena Kula, dyrektor dąbrowskiego szpitala.

Dodajmy, że poradnia neonatologiczna znajduje się w Przychodni Specjalistycznej przy wejściu głównym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, natomiast poradnia chirurgii onkologicznej w nowym budynku szpitala.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii stara się o kredyt

Może Cię zainteresować:

Profilaktyczna mastektomia w Zagłębiowskim Centrum Onkologii wraz z rekonstrukcją piersi. Jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia

Autor: Redakcja

19/12/2022

Odział kardiologiczny został zmodernizowany

Może Cię zainteresować:

Oddział kardiologiczny w Zagłębiowskim Centrum Onkologii został zmodernizowany. „Możemy zaoferować jeszcze lepszy, europejski standard opieki”

Autor: Grzegorz Lisiecki

23/09/2022