Zagłębie za pół ceny 2022. Wraca lubiana akcja. Weekend zniżek zaplanowano od 9 do 11 września

Wszystko zaczęło się od Sosnowca. To tutaj 10 lat temu zapoczątkowano akcję „Sosnowiec za pół ceny”, która rozrosła się w „Zagłębie za pół ceny”. W 2022 roku ta sympatyczna akcja powraca. Weekend atrakcji za pół ceny odbędzie się od 9 do 11 września.

Pixabay
Pizza (zdjęcie ilustracyjne)

W 10 lat od pierwszej edycji, Sosnowiec wraca ze swoją sztandarową akcją. Ponownie zaprasza też do współpracy inne zagłębiowskie miasta. Zagłębie za pół ceny odbędzie się w weekend 9-11 września.

Już nie tylko Sosnowiec, ale całe Zagłębie za pół ceny

Po raz pierwszy weekend z ofertą za pół ceny w Sosnowcu odbył się w 2012 roku. Był ograniczony tylko do lokali gastronomicznych, w sumie wzięły w nim udział 32 restauracje.

Z roku na rok akcja się rozrastała aż w końcu w 2015 roku Sosnowiec zorganizował ją wspólnie z zagłębiowskimi miastami. Przez lata brały w niej udział: Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza. W części także Wojkowice. Specjalną edycję Sosnowiec przeprowadził w 2019 roku, a to w podziękowaniu za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych w 2018 roku.

2022 rok to już 11. edycja. – Za nami trudne miesiące, także dla przedsiębiorców. Chcemy zachęcić Zagłębiaków, aby wyszli z domu i zapoznali się z ofertą lokalnych firm, która jest ogromna, aby spędzili wolny czas w mieście – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ubiegłych latach do współpracy włączyły się nie tylko lokale gastronomiczne, ale m.in. salony urody, studia fotograficzne, salony kosmetyczne, siłownie, a także miejsca rozrywkowe.

Zgłoszenia do akcji już zostały zamknięte. Wkrótce na stronie www.zaglebiezapolceny.pl ukaże się wykaz miejsc oferujących specjalne zniżki w weekend 9-11 września.

Sosnowiec muszelka

Może Cię zainteresować:

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” i Miejski Klub „Maczki” łączą siły. W Sosnowcu powstanie Przystanek Otwartej Kultury

Autor: Urszula Gołkowska

30/08/2022

Dni sosnowca 2022

Może Cię zainteresować:

Enej, Kwiatkowski, Chylińska. Kto jeszcze zagra na Dniach Sosnowca w Parku Sieleckim? Zobacz program wydarzenia

Autor: Urszula Gołkowska

30/08/2022