Miejski Dom Kultury „Kazimierz” i Miejski Klub „Maczki” łączą siły. W Sosnowcu powstanie Przystanek Otwartej Kultury

W Sosnowcu działać będzie Przystanek Przyjaznej Kultury. Nowa instytucja powstanie z połączenia dwóch innych – Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” i Miejskiego Klubu „Maczki”.

UM Sosnowiec
Sosnowiec muszelka

Przystanek Nowej Kultury to nazwa nowej instytucji, która otworzy się dla mieszkańców, zwłaszcza z dzielnic Maczki, Ostrowy Górnicze, Kazimierz Górniczy czy Klimontów. Przystanek ma zacząć funkcjonować już w przyszłym roku. Placówka powstanie z połączenia dwóch innych działających w mieście instytucji – Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” i Miejskiego Klubu „Maczki”.

Decyzja o powstaniu Przystanku Otwartej Kultury może przynieść miastu oszczędności. Ale nie tylko. Jak podkreślają władze Sosnowca, połączenie potencjału MDK „Kazimierz” i MK „Maczki”, ma przełożyć się na wyższą jakość świadczonych mieszkańcom usług: wydarzeń artystycznych, warsztatów czy zajęć dla dzieci. Ofertę tę łatwiej też będzie reklamować wśród szerszej grupy odbiorców.

Częścią Przystanku będzie również jeden z ważniejszych obiektów na artystycznej mapie Sosnowca, czyli amfiteatr Muszelka, który znajduje się w parku im. Jacka Kuronia. Odnowiona kilka lat temu infrastruktura pozostaje pod opieką MDK „Kazimierz”. Po utworzeniu Przystanku Otwartej Kultury oferta rozrywkowa tego miejsca może się powiększyć, angażując także samych mieszkańców.

czytaj więcej:

Ławeczka Jacka Cygana w Sosnowcu

Ławeczka Jacka Cygana w Parku Sieleckim w końcu zagra

Spektakle w Polskim Języku Migowym w Sosnowcu

Spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Dni Czeladzi 2022

Co zaplanowano na tegoroczne Dni Czeladzi

Ostatni etap

Postępy pracy przy przebudowie cechowni

Hołd Powstańcom śląkim

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sosnowcu

Złote maski dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Zagłębia nagrodzony. Plany na kolejne miesiące

Złote Maski dla będzińskiego teatru

Złote Maski dla będzińskiego teatru