Miejski Dom Kultury „Kazimierz” i Miejski Klub „Maczki” łączą siły. W Sosnowcu powstanie Przystanek Otwartej Kultury

W Sosnowcu działać będzie Przystanek Przyjaznej Kultury. Nowa instytucja powstanie z połączenia dwóch innych – Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” i Miejskiego Klubu „Maczki”.

UM Sosnowiec
Sosnowiec muszelka

Przystanek Nowej Kultury to nazwa nowej instytucji, która otworzy się dla mieszkańców, zwłaszcza z dzielnic Maczki, Ostrowy Górnicze, Kazimierz Górniczy czy Klimontów. Przystanek ma zacząć funkcjonować już w przyszłym roku. Placówka powstanie z połączenia dwóch innych działających w mieście instytucji – Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” i Miejskiego Klubu „Maczki”.

Decyzja o powstaniu Przystanku Otwartej Kultury może przynieść miastu oszczędności. Ale nie tylko. Jak podkreślają władze Sosnowca, połączenie potencjału MDK „Kazimierz” i MK „Maczki”, ma przełożyć się na wyższą jakość świadczonych mieszkańcom usług: wydarzeń artystycznych, warsztatów czy zajęć dla dzieci. Ofertę tę łatwiej też będzie reklamować wśród szerszej grupy odbiorców.

Częścią Przystanku będzie również jeden z ważniejszych obiektów na artystycznej mapie Sosnowca, czyli amfiteatr Muszelka, który znajduje się w parku im. Jacka Kuronia. Odnowiona kilka lat temu infrastruktura pozostaje pod opieką MDK „Kazimierz”. Po utworzeniu Przystanku Otwartej Kultury oferta rozrywkowa tego miejsca może się powiększyć, angażując także samych mieszkańców.